reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Polonia oficjalnie w HD

dodano: 2020-08-28 20:35 | aktualizacja: 2020-08-29 11:12
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

TVP Polonia 28 sierpnia br. Telewizja Polska oficjalnie potwierdziła nasze informacje z 13 sierpnia br., że TVP Polonia - pierwszy kanał satelitarny Telewizji Polskiej, łączący miliony rodaków rozsianych po całym świecie, zmienia standard nadawania programu z jakości SD na HD. Kanał TVP Polonia w jakości HD będzie można odbierać z satelity Eutelsat Hot Bird 13E (13,0°E) od 1 września 2020 roku, natomiast operatorzy kablowi będą przełączać się na nowy standard sukcesywnie, w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych.

TVP Polonia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Stałe podnoszenie jakości technicznej kanałów oferty programowej jest ważnym celem jaki postawiła sobie Telewizja Polska. Ambicją TVP jest aby wszystkie nasze programy docierały do widzów co najmniej w jakości HD, co sukcesywnie realizujemy – zauważa Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.


TVP Polonia to telewizja adresowana głównie do Polonii i Polaków za granicą oraz do obcokrajowców interesujących się Polską. Misją kanału jest niezmiennie tworzenie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granicą, podtrzymywanie tożsamości, języka ojczystego i kultury.

- Telewizja Polonia już od 27 lat łączy Polaków na całym świecie. Mamy wiernych widzów, którzy z nami rozpoczynają i kończą dzień. Zmieniamy się dla nich, udoskonalamy zarówno program, jak i jakość obrazu i dlatego, od 1 września wprowadzamy emisję programów w rozdzielczości HD – mówi Magdalena Tadeusiak - Mikołajczak, dyrektor TVP Polonia.


Obok filmów fabularnych, seriali, audycji rozrywkowych oraz informacyjnych, TVP Polonia oferuje widzom na świecie unikatowe produkcje, których nie znajdą na innych kanałach telewizyjnych. Są to programy o życiu i działalności środowisk Polonii i Polaków w różnych krajach i regionach świata, reportaże i filmy dokumentalne przedstawiające wybitnych rodaków i ich osiągnięcia. Dzięki TVP Polonia widzowie otrzymują też codzienną porcję wiadomości z kraju w języku polskim - program informacyjny „Polonia 24” oraz angielskim – „Focus on Poland”.

- Jeden z naszych rodaków, mieszkający od wielu lat poza krajem, powiedział: „Oglądam Telewizję Polonia, bo kocham Polskę. Polskę, która jest po prostu piękna – mówi dyrektor TVP Polonia.

- Zapraszam więc do oglądania bogatej i różnorodnej oferty programowej, bo pokazujemy w niej wszystko, co w Polsce ważne, interesujące i piękne. I już od 1 września - w technologii HD.


W przypadku wystąpienia problemów technicznych z odbiorem, Telewizja Polska prosi o kontakt na adres email: widzowie.tvppolonia[at]tvp.pl.

TVP Polonia będzie również dostępna w jakości HD za pośrednictwem Internetu na tvppoloniastream.tvp.pl.

Parametry techniczne TVP Polonia:
Eutelsat Hot Bird 13E (13,0°E)
tp. 128 (11,075 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: TVP Polonia
PID V: 1510 (MPEG-4/SD; od 1 września MPEG-4/HD)
PID A: 1520 (pol), 1521 (pol, AC3)
PID PCR: 1510
SID: 3715
PID TXT: 1540
PID PMT: 1500
Provider: MB Satellite
Kodowanie: brak (FTA)

Dodatkowo sygnał TVP Polonia HD zostanie udostępniony operatorom z multicastów IP, równolegle do tego w jakości SD, który z czasem zostanie jednak wyłączony.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...