reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Petycja o likwidację publicznego nadawcy na Ukrainie

dodano: 2020-08-29 13:31
autor: RO | źródło: mediasat.info

UA Perszyj Na stronie internetowej prezydenta Ukrainy pojawił się wniosek o likwidację Narodowej Społecznej Teleradiokompanii Ukrainy (NOTU). Petycja została opublikowana 18 sierpnia. Zbieranie podpisów potrwa jeszcze 82 dni, informuje TV Post. NOTU jest nadawcą głównej telewizji publicznej UA:Perszyj.

http://news.liga.net/upload/medialibrary/083/083d04c7cc2ecbab66a2a27f467c7c3e.jpg
Perszyj Nacionalnyj


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z danych wynika, że autor petycji domaga się usunięcia NOTU ze względu na jej systematyczne lekceważenie opinii publicznej" i nieefektywne wykorzystanie środków podatników".

Zdaniem inicjatora, NOTU wydaje pieniądze z podatków nie przynosząc „realnych korzyści”. Ponadto w petycji stwierdza się, że nadawca publiczny nie zaspakaja potrzeb społeczeństwa i często staje się epicentrum „nawoływania do wrogości w sprawach kulturowych”. Ponadto autor jest przekonany, że NOTU jako instytucja jest przestarzała, ponieważ jest następcą prawnym Komitetu URSR.

Petycja będzie umieszczona na stronie internetowej prezydenta Ukrainy do 18 listopada. Aby mogła zostać uznana przez głowę państwa, musi do tego czasu uzyskać 25 tys. głosów (29 sierpnia ich liczba przekroczyła 2817). Jednak w praktyce prezydent nie może spełnić wymagań autora petycji – niezależność NOTU gwarantuje ustawa i tylko parlament może wnieść zmiany.

Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 290 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...
reklama