reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skylink uruchomi płatną telewizję w DVB-T2 w Pradze

dodano: 2020-08-28 11:26 | aktualizacja: 2020-08-31 13:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

DVB-T DVBT2 czechy logo datart 360px.jpg Operator czesko-słowackiej platformy satelitarnej Skylink zamierza wkrótce rozszerzyć swoją działalność - zacznie udostępniać płatną telewizję naziemnie o nazwie Skylink Anténa+. W tym celu wykorzystana zostanie wolna przepustowość praskiego operatora telewizji cyfrowej w multipleksie RS4 , który obejmuje Pragę i jej okolice.

ViaccessOrca moduł CAM CI+ Skylink


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Canal+ Luxembourg (wcześniej M7 Group), który obsługuje platformy satelitarne Skylink i freeSAT, w październiku uruchomi płatną usługę w DVB-T2 o nazwie Skylink Anténa+. Będzie dostępna dla gospodarstw domowych w Pradze i okolicach w ramach multipleksu regionalnego 4 (RS4), który jest obsługiwany przez Prague Digital TV na K46 z praskich nadajników Ládví, Strahov i Zelený pruh.

Obecnie RS4 działa w przestarzałym standardzie DVB-T.
Wkrótce to się zmieni, bo 3 września 2020 r. RS4 zostanie przełączony na DVB-T2. Istniejące kanały Prague Digital TV i stacje radiowe Český Impuls i Rádio Dechovka pozostaną w tej sieci. Przejście na DVB-T2 będzie wymagało nowego wyszukania kanałów w telewizorach i dekoderach DVB-T2.
 
Mapa zasięgu nadajników RS4 w okolicach Pragi fot: Skylink.cz


Wraz z przejściem RS4 na DVB-T2 rozpoczną się testy techniczne nowej oferty płatnej telewizji Skylink Anténa+. Testy potrwają kilka tygodni. Komercyjne uruchomienie nowej usługi planowane jest na 1 października 2020 r.

Do odbioru usługi Skylink Antenna+ potrzebna będzie standardowa antena naziemnej telewizji, telewizor z tunerem DVB-T2 / HEVC oraz moduł  Viaccess CAM dla usługi Skylink Antenna+Można go kupić za pośrednictwem strony internetowej skylink.cz lub w sieci sklepów Datart w Pradze i Kraju Środkowoczeskim. Cena modułu będzie obejmowała dwumiesięczny abonament. Niestety certyfikacja dekoderów DVB-T2 nie wymagała w Czechach (w Polsce także) gniazda na moduł CAM. Większość dekoderów zakupionych w ostatnich latach go nie posiada i dlatego nie są gotowe na zdekodowanie zakodowanej oferty Skylink Antenna+. Moduł z kartą trzeba będzie zarejestrować przez Internet przy aktywacji.

Operator nowej płatnej usługi w DVB-T2 zamierza pozyskiwać 10. 000 subskrybentów rocznie.

- Przejście z DVB-T / MPEG-2 na DVB-T2 / HEVC dzięki znacznej rozbudowie naziemnej transmisji telewizyjnej utorowało drogę do uruchomienia atrakcyjnych programów płatnej telewizji.Grupa M7 nie chce stać z boku. Konieczne jest przygotowanie do projektu w skali kraju i zdobycie niezbędnego doświadczenia. Naszym pierwszym krokiem będzie uruchomienie płatnej usługi w Pradze i jej okolicach - powiedział Jaromír Glisník, członek zarządu M7 Group.


Źródło: parabola.cz  skylink.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...