reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-10-20 - 2020-10-21 - 2020-10-22

Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle w TVP Sport

dodano: 2020-09-01 15:45
autor: Jan Borejko | źródło: TVP Sport

Skoki narciarskie: Wisła lato TVP W trakcie pandemicznego lata 2020 skoczkowie narciarscy zyskują nową możliwość sprawdzenia formy w zawodach międzynarodowych. 18 i 19 września w Wiśle odbędą się konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego. Transmisje w TVP Sport, tvpsport.pl i w aplikacji.

Skoki narciarskie TVP Sport Letnie Grand Prix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wisła wyrasta na najważniejsze miasto skoków w lecie 2020.
W sierpniu zawodnicy skakali na obiekcie imienia Adama Małysza w ramach Grand Prix. To był istotny sprawdzian pod kątem organizatorskim w dobie pandemii koronawirusa. Test wypadł bardzo dobrze, a skoczkowie niespełna miesiąc później wrócą w Beskidy.

Tym razem na obiekcie imienia Adama Małysza odbędą się zawody tzw. „drugiej ligi". Puchar Kontynentalny stanowi zaplecze Pucharu Świata (zimą) i Grand Prix (latem). W czasach, gdy większość konkursów jest odwoływana, zawody "zaplecza" stanowią cenny punkt w kalendarzu.

W trakcie wspomnianego Grand Prix do Wisły przyjechali przedstawiciele 11 krajów. Tym razem być może lista startowa jeszcze się wydłuży. Wstępne zainteresowanie przyjazdem wykazują reprezentanci Francji, Włoch i Ukrainy.

Najprawdopodobniej w zawodach nie weźmie udziału trzech najlepszych polskich skoczków ostatnich lat. Wszystko wskazuje na to, że Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła dostaną wolne, po tym jak zdominowali konkursy Grand Prix. W ten sposób zwolnią miejsca dla młodszych kolegów.

Zapewne nie zabraknie znanych polskich uczestników Pucharu Świata: Macieja Kota, Stefana Huli czy Jakuba Wolnego. Szansę podtrzymania dobrej formy z Grand Prix otrzymają najprawdopodobniej Tomasz Pilch, Klemens Murańka i Paweł Wąsek. W Wiśle odbędą się dwa konkursy indywidualne.

Plan transmisji:

18 września (piątek)

13:45 LPK, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja TVP Sport

19 września (sobota)

10:45 LPK, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja TVP Sport


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Fuba DEK 106 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 106 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...
reklama