reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-07-30 - 2021-07-31 - 2021-08-01

Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle w TVP Sport

dodano: 2020-09-01 15:45
autor: Jan Borejko | źródło: TVP Sport

Skoki narciarskie: Wisła lato TVP W trakcie pandemicznego lata 2020 skoczkowie narciarscy zyskują nową możliwość sprawdzenia formy w zawodach międzynarodowych. 18 i 19 września w Wiśle odbędą się konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego. Transmisje w TVP Sport, tvpsport.pl i w aplikacji.

Skoki narciarskie TVP Sport Letnie Grand Prix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wisła wyrasta na najważniejsze miasto skoków w lecie 2020.
W sierpniu zawodnicy skakali na obiekcie imienia Adama Małysza w ramach Grand Prix. To był istotny sprawdzian pod kątem organizatorskim w dobie pandemii koronawirusa. Test wypadł bardzo dobrze, a skoczkowie niespełna miesiąc później wrócą w Beskidy.

Tym razem na obiekcie imienia Adama Małysza odbędą się zawody tzw. „drugiej ligi". Puchar Kontynentalny stanowi zaplecze Pucharu Świata (zimą) i Grand Prix (latem). W czasach, gdy większość konkursów jest odwoływana, zawody "zaplecza" stanowią cenny punkt w kalendarzu.

W trakcie wspomnianego Grand Prix do Wisły przyjechali przedstawiciele 11 krajów. Tym razem być może lista startowa jeszcze się wydłuży. Wstępne zainteresowanie przyjazdem wykazują reprezentanci Francji, Włoch i Ukrainy.

Najprawdopodobniej w zawodach nie weźmie udziału trzech najlepszych polskich skoczków ostatnich lat. Wszystko wskazuje na to, że Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła dostaną wolne, po tym jak zdominowali konkursy Grand Prix. W ten sposób zwolnią miejsca dla młodszych kolegów.

Zapewne nie zabraknie znanych polskich uczestników Pucharu Świata: Macieja Kota, Stefana Huli czy Jakuba Wolnego. Szansę podtrzymania dobrej formy z Grand Prix otrzymają najprawdopodobniej Tomasz Pilch, Klemens Murańka i Paweł Wąsek. W Wiśle odbędą się dwa konkursy indywidualne.

Plan transmisji:

18 września (piątek)

13:45 LPK, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja TVP Sport

19 września (sobota)

10:45 LPK, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja TVP Sport


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...