reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Italia przedłużyła umowę na pojemność Hot Birda

dodano: 2020-09-02 11:00 | aktualizacja: 2020-09-02 11:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Sky italia Eutelsat nowe logo 360px.jpg Eutelsat Communications i Sky Italia osiągnęły strategiczne porozumienie w sprawie odnowienia kontraktu zdolności przesyłowych Sky z satelity Eutelsat Hot Bird na pozycji 13°E.

Eutelsat Hot Bird


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa stanowi znaczący krok w długotrwałym partnerstwie między Sky, głównym klientem na satelitach Hot Bird, a operatorem Eutelsat, który od 2003 r. wspiera rozwój Sky Italia , lidera rynku pay-tv we Włoszech, w nadawaniu treści premium do około 5 mln gospodarstw domowych.

Wieloletni kontrakt zapewnia zabezpieczony portfel zamówień w wysokości około 450 mln euro i gwarantuje zasadniczo stabilne roczne przychody operatora Eutelsat w średnim okresie. Umowa obejmuje również opcje przyszłej rozbudowy, które stanowią dodatkowe potencjalne przychody.

Flota satelitów Eutelsat Hot Bird to jeden z największych systemów nadawczych w Europie. Zostanie zmodernizowany wraz z wejściem do służby dwóch satelitów Hot Bird nowej generacji, które zostaną wyniesione w 2021 r. Wtedy zastąpią obecne na pozycji 13°E satelity Eutelsat Hot Bird 13B, Eutelsat Hot Bird 13C i Eutelsat Hot Bird 13E. W 2021 roku na orbitę mają trafić nowe satelity Eutelsat Hot Bird 13F i Eutelsat Hot Bird 13G, które zapewnią lepsze osiągi w europejskiej super-wiązce.

Komentując porozumienie, Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział:

- Cieszymy się, że Sky nadal polega na Eutelsacie, aby dotrzeć do jednego z kluczowych rynków w Europie. Umowa ta zapewnia długoterminową ciągłość usług dla milionów gospodarstw domowych we Włoszech, które są uzależnione od odbioru telewizji przez satelitę, i podkreśla kluczową rolę satelity w dystrybucji programów telewizyjnych w Europie Zachodniej, dziś iw przyszłości, poprzez zapewnienie zasięgu poza zasięgiem naziemnego. sieci. Odzwierciedla również niezrównany zasięg pozycji orbitalnej 13°E dla Europy oraz ogólną odporność przychodów Eutelsat z emisji.


Maximo Ibarra, CEO Sky Italia dodał:


- Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Eutelsatem, jednym z wiodących operatorów satelitarnych na świecie, który wspiera Sky od samego początku. Ta umowa stanowi ostatni krok w długiej i udanej współpracy, która trwa od wielu lat.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 700 mini wieża

Technisat DigitRadio 700 - kompaktowa wieża stereo 2x20W

749 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...