reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Start Euronews Georgia

dodano: 2020-09-01 20:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: apsny.ge/civil.ge/broadbandtvnews

Euronews Georgia logo blue 360px.jpg 31 sierpnia br. lokalny oddział kanału telewizyjnego Euronews rozpoczął nadawanie w Gruzji. Kanał Euronews Georgia specjalizuje się w porannych, popołudniowych i wieczornych audycjach informacyjnych w gruzińskiej wersji językowej. Na razie nie działa kanał live stacji na YouTube. Kodowany kanał Euronews w wersji angielskiej i rosyjskiej jest na 11,973 GHz, pol. V w gruzińskiej platformie MagtiSat z satelity Astra 5B (31,5°E) - możliwe, że jest tam już wersja gruzińska.   

Euronews Georgia
Euronews Georgia logo blue 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gruziński Euronews powstał we współpracy z samą stacją telewizyjną Euronews i gruzińską firmą telekomunikacyjną Silknet, której właścicielem jest biznesmen Giorgi Ramishvili.

Vasilis Bitsis, redaktor naczelny greckiego oddziału, został zaproszony do poprowadzenia gruzińskiego Euronews. Oprócz oddziału w Gruzji kanał otworzył w ciągu ostatniego półtora roku biura w Albanii i Serbii.

Euronews Georgia, którego właścicielem jest Silknet, ogłosiło w maju zeszłego roku tzw. „miękką” inaugurację i od tego czasu emituje anglojęzyczne wydanie Euronews. Kanał informacyjny z siedzibą w Tbilisi przez 24 godziny na dobę będzie oferował widzom poranne, popołudniowe i wieczorne programy informacyjne w języku gruzińskim. 

Komentując rozwój sytuacji, dyrektor generalny Euronews, Michael Peters, powiedział:

- Cieszę się, że Euronews Georgia rozpoczyna nadawanie w języku gruzińskim. Jestem niezmiernie dumny ze sposobu, w jaki Euronews i zespoły z Silknet i Euronews Georgia współpracowały, aby w ciągu zaledwie jednego roku uruchomić kanał 24/7, pomimo trudnych okoliczności związanych z kryzysem Covid-19. Od 27 lat Euronews działa jako szanowane i zaufane niezależne media, dostarczające bezstronne wiadomości milionom ludzi na całym świecie. Jestem przekonany, że Euronews Georgia zachowa tę samą jakość i ten sam poziom bezstronności, co Euronews.


George Ramishvilli, przewodniczący rady nadzorczej Silknet, dodał:

- Myślę, że to bardzo ważne, że w tym trudnym czasie, kiedy cały świat stoi w obliczu pandemii, udało nam się dotrzymać obietnicy i zapewnić terminowe uruchomienie Euronews Georgia, zgodnie z planem. Jestem pewien, że będzie to przydatne dla społeczeństwa. Gratuluję zespołowi Euronews Georgia udanego startu i życzymy sukcesów.


Jano Zhvania, dyrektor generalny Euronews Georgia, powiedział:

- Zebraliśmy zespół doświadczonych profesjonalistów, którzy podzielają te same wartości, co Euronews Georgia - niezależność, bezstronność i różnorodność poglądów. Zespół Euronews Georgia dokłada wszelkich starań, aby budować odnoszące sukcesy media, co będzie ważnym kamieniem milowym dla Gruzji.


Źródło: apsny.ge  civil.ge  broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...