reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prostsza struktura zarządzania w Discovery

dodano: 2020-09-03 12:50 | aktualizacja: 2020-09-03 12:58
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Discovery

Piotr_Korycki_TVN_discovery_360px.jpg Od września br. Discovery wprowadza nową strukturę organizacyjną w regionie EMEA obejmującym 140 rynków w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Restrukturyzacja ma na celu wprowadzenie prostszej i bardziej efektywnej struktury, która umożliwi szybsze reagowanie na zmieniające się potrzeby widzów, zwłaszcza na dynamicznie rozwijającym się rynku VOD. Polska będzie zarządzana jako rynek niezależny.

Piotr_Korycki_TVN_discovery_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Intensywnie rozwijamy naszą ofertę w ramach modelu D2C w regionie EMEA. Każdego dnia docieramy do milionów widzów poprzez kanały telewizyjne i platformy OTT. Naszą ambicją jest, aby programy były łatwo dostępne o każdej porze dnia i na każdym urządzeniu na jakim nasi widzowie będą chcieli je oglądać. Nowa struktura organizacyjna pozwoli nam na szybsze reagowanie na te potrzeby, poprzez wykorzystanie w pełni know-how i skali Discovery w regionie. – powiedziała Katarzyna Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca EMEA.  


Konsolidacja w ramach makroregionów umożliwi znacznie sprawniejszy przepływ informacji w Discovery EMEA.
Połączone zostaną między innymi regiony Wielkiej Brytanii i Skandynawii, kraje niemieckojęzyczne będą zarządzane łącznie z krajami Beneluxu, a Francja łącznie z Hiszpanią i Portugalią. Utworzone zostanie nowe stanowisko, które połączy kierowanie zespołem kanałów pan-europejskich z zarządzaniem rynkami Europy Centralnej, Rosją, Bliskim Wschodem i Afryką. Polska będzie zarządzana jako niezależny rynek. 

W związku ze zmianami organizacyjnymi z Discovery odejdzie kilku szefów dotychczasowych regionów. Ze swojego stanowiska odejdzie też m.in. Piotr Korycki, Prezes TVN S.A.

Katarzyna Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery EMEA, w ramach swojego stanowiska regionalnego będzie nadzorowała operacje w Polsce. 

- Pozostawiam firmę w doskonałej formie. W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe, jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami jakie niesie przyszłość. Dołączyłem do firmy, gdy była prywatną spółką posiadającą dwa kanały telewizyjne, a teraz jest największą grupą multimedialną Centralnej Europy. Jestem dumny z całego zespołu TVN i szczęśliwy, że przez 17 lat mogłem dzielić z nim trudne i radosne chwile. Zawsze pozostanę widzem i fanem TVN. – powiedział Piotr Korycki, Prezes TVN S.A.  

Piotr miał bardzo duży wkład w sukces TVN. Przeprowadził proces akwizycji TVN przez Discovery, nadzorował późniejszą integrację firm i przewodził cyfrowej transformacji, w ramach której nastąpiły tak ważne wydarzenia jak rozwój Playera oraz uruchomienie aplikacji TVN24 GO, wiodącej newsowej platformy video w Polsce. Chciałabym mu bardzo podziękować za jego wkład i zaangażowanie i życzyć wielu sukcesów w przyszłości - powiedziała Katarzyna Kieli.  


Piotr Korycki rozpoczął pracę w TVN w 2003 roku jako Zastępca Dyrektora Finansowego.
W 2009 objął funkcję Dyrektora Finansowego, a w 2012 roku dołączył do zarządu spółki. W maju 2018 roku został Prezesem Zarządu TVN S.A. Przeprowadził firmę przez kolejne zmiany właścicielskie oraz uczestniczył we wszystkich istotnych transakcjach kapitałowych, w tym w zakończonym sukcesem debiucie giełdowym TVN. Piotr jest także jednym ze współtwórców TVN Media, domu mediowego odpowiedzialnego za przychody 50 kanałów telewizyjnych. Podczas pandemii sprawnie kierował firmą zapewniając jej niezakłóconą ciągłość operacyjną. 
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przełącznik HDMI 5x1 4K/60Hz z pilotem MT5207

Sumator HDMI: 5 wejść - 1 wyjście tzw. HDMI switch...

99 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 76mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 76mm

195 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...