reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio Tok FM patronem kampanii „Złota Wstążka”

dodano: 2020-09-04 04:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. W tym szczególnym czasie Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową inicjuje kampanię „Złota Wstążka”, której celem jest zwiększenie świadomości onkologii dziecięcej oraz wsparcie skutecznego leczenia chorych dzieci. Na znak zaangażowania w inicjatywę na początku oraz pod koniec miesiąca wyborcza.pl doda do swojego logotypu złotą wstążkę. Prócz tego w serwisach oraz na łamach gazet „Gazeta Wyborcza”, „Wysokie Obcasy” i „Wysokie Obcasy Extra” publikowane będą teksty o wyzwaniach stojących przed onkologią i pomocy dzieciom chorym na raka. Patronem akcji jest również Radio Tok FM.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Polsce co roku ponad tysiąc rodzin słyszy diagnozę: „Państwa dziecko ma nowotwór”. Im szybciej zostanie on zdiagnozowany, tym większe szanse na powrót małego pacjenta do zdrowia. Jednak, aby tak się działo, potrzebne są czujność onkologiczna lekarzy pierwszego kontaktu i rodziców oraz dostęp do nowoczesnych terapii, której często polskie szpitale nie mogą zapewnić.    

W celu zwiększenia świadomości nowotworów dziecięcych w Polsce oraz pozyskania środków na ich leczenie Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową inicjuje ogólnopolską kampanię „Złota Wstążka”. Przez cały wrzesień br. będzie prezentować w niej chore dzieci, ich rodziny, personel medyczny oraz wolontariuszki, aby podkreślić siłę, jaka płynie z solidarności. Organizatorzy kampanii przewidzieli szereg aktywności, w które może włączyć się każdy - od gestów związanych z symbolem kampanii - złotą wstążką, poprzez wyzwania sportowe, kończąc na zbiórce pieniędzy. Przez cały okres trwania kampanii można dokonywać wpłat online na rzecz leczenia dzieci chorych na nowotwory - więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej kampanii (przejdź na stronę).    

W geście solidarności wyborcza.pl w dniach 4-6 oraz 28-30 września 2020 roku do swojego logotypu dołączy złotą wstążkę. Prócz tego w piątek, 4 września br. w ogólnopolskim wydaniu „Gazety Wyborczej” ukaże się specjalny czterostronnicowy dodatek poświęcony aktualnej sytuacji onkologii dziecięcej w Polsce. Znajdą się w nim m.in. przegląd nowoczesnych terapii w hematologii dziecięcej, rozmowa z profesorem doktorem habilitowanym nauk medycznych Janem Styczyńskim, konsultantem krajowym w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej oraz historie prawdziwych bohaterów - dzieci z kliniki Przylądek Nadziei, które wyzdrowiały.    

Przez cały czas trwania kampanii na łamach „Gazety Wyborczej”, „Wysokich Obcasów” i w ich serwisach internetowych oraz w miesięczniku „Wysokie Obcasy Extra” będą ukazywać się wywiady z psychologami, onkologami oraz rodzicami dzieci cierpiących na raka (więcej tutaj). Natomiast w poniedziałek, 14 września br. w serwisie wyborcza.pl pojawi się interaktywny raport BIQdata o sytuacji onkologii dziecięcej w Polsce. 

Patronem kampanii jest również Radio Tok FM, na antenie którego o kampanii mówił prezes zarządu fundacji Przemysław Pohrybieniuk - rozmowy można wysłuchać w aplikacji i na tokfm.pl.

- Celem mediów Agory, które patronują akcji, jest zwrócenie uwagi na to, jakie zmiany są potrzebne w polskim systemie ochrony zdrowia, by skuteczniej leczyć nowotwory dziecięce. Materiały poświęcone kampanii pokażą także, m.in. jakie są nowoczesne wzorce opieki nad dzieckiem z nowotworem, jak choroba dziecka zmienia relacje rodzinne, jak należy rozmawiać z chorym dzieckiem oraz co się należy rodzicom dziecka chorego na raka - czytamy w komunikacie.   

Inicjatorem kampanii „Złota Wstążka” jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która od niemal 30 lat wspiera dzieci cierpiące na choroby nowotworowe. Jej działania mają na celu zwiększenie świadomości onkologii dziecięcej w całej Polsce oraz zaangażowanie jak największej liczby osób, firm i instytucji we wsparcie skutecznego leczenia dzieci chorych na nowotwory. To właśnie z inicjatywy fundacji powstała jedna z najnowocześniejszych klinik dla dzieci w Polsce - Przylądek Nadziei we Wrocławiu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 90 grafit

Antena stalowa, 90cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym. Produkt...

169 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...