reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gazeta.pl z programem „Zielony poranek”

dodano: 2020-09-04 08:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Gazeta.pl „Poranna rozmowa Gazeta.pl”, w każdy piątek, począwszy od 4 września br., zmieni się w „Zielony poranek”. Każde wydanie programu będzie w całości poświęcone tematom związanym ze zmianami klimatycznymi i ekologią. Jak czytamy w komunikacie, w ten sposób gazeta.pl (Agora) jako pierwszy portal w Polsce w całości poświęci jeden ze swoich porannych publicystycznych formatów wyłącznie tematyce związanej z ochroną środowiska. Program poprowadzą Maria Mazurek i Patryk Strzałkowski. Pierwszym gościem programu był minister klimatu Michał Kurtyka.

Gazeta.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Walka o gospodarkę emitującą mniej zanieczyszczeń to jedno z naszych najważniejszych zadań, które będzie wymagało wysiłku wielu pokoleń. Czas, żeby ten temat trafił także - na poważnie i na stałe - do porannej publicystyki w mediach. Dlatego „Poranna rozmowa Gazeta.pl” w każdy piątek stanie się „zielona”. Jako pierwszy portal w Polsce zdecydowaliśmy się „oddać” nasz poranny, flagowy format tematyce klimatu i środowiska

- mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl.


„Zielony poranek” w gazeta.pl poprowadzą Maria Mazurek, dziennikarka portalu zajmująca się klimatem, oraz Patryk Strzałkowski, dziennikarz Gazeta.pl specjalizujący się w tematyce ekologicznej, autor zielonego newslettera gazeta.pl. Pierwszym gościem programu był minister klimatu Michał Kurtyka, który pełni tę funkcję od chwili utworzenia Ministerstwa Klimatu w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej pracował w resortach energii oraz środowiska, był także prezydentem szczytu klimatycznego „COP24” („Conference of the Parties”) w Katowicach w 2018 roku. 

Jak czytamy w komunikacie, gazeta.pl na co dzień porusza tematy związane z ochroną klimatu i środowiska w informacjach o cyklach redakcyjnych takich, jak „Piątki dla klimatu” czy „Ludzie w klimacie”. Pyta o to także w porannych rozmowach „na żywo”. „Zielony poranek” pozwoli redakcji skupić się jeszcze bardziej na tematach i rozmówcach związanych z klimatem oraz ochroną przyrody i jeszcze skuteczniej walczyć o miano najbardziej „zielonego” medium w Polsce. Treści poświęcone zmianom klimatycznym i ochronie środowiska publikowane są na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej (przejdź na stronę). „Zielony poranek” to także kolejny przykład realizacji redakcyjnej „Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy". Jednym z jej elementów jest obietnica alarmowania, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia. 

Program, tak jak „Poranna rozmowa Gazeta.pl”, będzie emitowany od godziny 8:30 w każdy piątek (od 4 września br.) na stronie głównej i facebookowym profilu gazeta.pl.

„Zielony poranek” - emisja w piątki (od 4 września 2020 roku) o godz. 8:30 na portalu gazeta.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 700 mini wieża

Technisat DigitRadio 700 - kompaktowa wieża stereo 2x20W

749 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...