reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gazeta.pl z programem „Zielony poranek”

dodano: 2020-09-04 08:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Gazeta.pl „Poranna rozmowa Gazeta.pl”, w każdy piątek, począwszy od 4 września br., zmieni się w „Zielony poranek”. Każde wydanie programu będzie w całości poświęcone tematom związanym ze zmianami klimatycznymi i ekologią. Jak czytamy w komunikacie, w ten sposób gazeta.pl (Agora) jako pierwszy portal w Polsce w całości poświęci jeden ze swoich porannych publicystycznych formatów wyłącznie tematyce związanej z ochroną środowiska. Program poprowadzą Maria Mazurek i Patryk Strzałkowski. Pierwszym gościem programu był minister klimatu Michał Kurtyka.

Gazeta.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Walka o gospodarkę emitującą mniej zanieczyszczeń to jedno z naszych najważniejszych zadań, które będzie wymagało wysiłku wielu pokoleń. Czas, żeby ten temat trafił także - na poważnie i na stałe - do porannej publicystyki w mediach. Dlatego „Poranna rozmowa Gazeta.pl” w każdy piątek stanie się „zielona”. Jako pierwszy portal w Polsce zdecydowaliśmy się „oddać” nasz poranny, flagowy format tematyce klimatu i środowiska

- mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl.


„Zielony poranek” w gazeta.pl poprowadzą Maria Mazurek, dziennikarka portalu zajmująca się klimatem, oraz Patryk Strzałkowski, dziennikarz Gazeta.pl specjalizujący się w tematyce ekologicznej, autor zielonego newslettera gazeta.pl. Pierwszym gościem programu był minister klimatu Michał Kurtyka, który pełni tę funkcję od chwili utworzenia Ministerstwa Klimatu w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej pracował w resortach energii oraz środowiska, był także prezydentem szczytu klimatycznego „COP24” („Conference of the Parties”) w Katowicach w 2018 roku. 

Jak czytamy w komunikacie, gazeta.pl na co dzień porusza tematy związane z ochroną klimatu i środowiska w informacjach o cyklach redakcyjnych takich, jak „Piątki dla klimatu” czy „Ludzie w klimacie”. Pyta o to także w porannych rozmowach „na żywo”. „Zielony poranek” pozwoli redakcji skupić się jeszcze bardziej na tematach i rozmówcach związanych z klimatem oraz ochroną przyrody i jeszcze skuteczniej walczyć o miano najbardziej „zielonego” medium w Polsce. Treści poświęcone zmianom klimatycznym i ochronie środowiska publikowane są na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej (przejdź na stronę). „Zielony poranek” to także kolejny przykład realizacji redakcyjnej „Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy". Jednym z jej elementów jest obietnica alarmowania, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia. 

Program, tak jak „Poranna rozmowa Gazeta.pl”, będzie emitowany od godziny 8:30 w każdy piątek (od 4 września br.) na stronie głównej i facebookowym profilu gazeta.pl.

„Zielony poranek” - emisja w piątki (od 4 września 2020 roku) o godz. 8:30 na portalu gazeta.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...