reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak działa białoruska telewizja po strajku pracowników?

dodano: 2020-09-04 15:08 | aktualizacja: 2020-09-04 15:38
autor: RO | źródło: tvnews.by

Belarus 1 Po zwolnieniach pracowników białoruskiej telewizji państwowej Biełteleradiokompania (BT), do pracy przystąpiły zespoły rosyjskich dziennikarzy - głównie z telewizji RT, donosi agencja RBK. Ponadto rosyjski nadawca RT dzieli się z BT swoimi materiałami wideo.

satkurier.pl
Belarus 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dlaczego białoruskie kanały państwowe potrzebowały rosyjskich specjalistów?

17 sierpnia br. rozpoczęły się strajki w białoruskiej telewizji państwowej, a także w firmach przemysłowych. Doszło do tego po spotkaniu 15 sierpnia pracowników Biełteleradiokompanii m.in. z przewodniczącą izby wyższej parlamentu, Natalią Koczanową. Pracownicy BT (operatorzy, inżynierowie wideo, technicy, etc) ujawnili agencji RBK sytuację w telewizji pod warunkiem zachowania anonimowości.

Wiadomości stały się, delikatnie mówiąc, trudne do zrobienia. W naszym kraju oprócz BT, działają także ONT i STB, ale są to małe firmy i mają tylko swoje informacje. Niemal cały czas pokazują zawartość rosyjskich Pierwyj i Rossija 1. Z kolei BT ma 7 kanałów telewizyjnych, w tym 6 własnych i tylko jeden retransmitujący NTV. Więc firma została sparaliżowana w ciągu ostatniego tygodnia z powodu odejścia techników i redaktorów. Co więcej, jeśli można znaleźć i wymienić redaktorów, to znacznie trudniej jest z technologami

- powiedział jeden z pracowników BT dla RBK.


Według obecnych i byłych pracowników telewizji, z którymi rozmawiało RBK, do strajku przyłączyło się około 300 osób, z czego około 100 zrezygnowało.

W piątek, 21 sierpnia prezydent Aleksander Łukaszenko powiedział, że specjaliści z Rosji zostali zaproszeni do białoruskich kanałów telewizyjnych. – Poprosiłem Rosjan: dajcie nam 2-3 grupy dziennikarzy na wszelki wypadek. To 6 lub 9 osób z najbardziej zaawansowanej telewizji. I niech nasza młodzież zobaczy, jak one działają.

Źródło: tvnews.by 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...