reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premier League rozwiązuje umowę z chińską telewizją

dodano: 2020-09-04 23:18 | aktualizacja: 2020-09-05 00:07
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Premier League

Premier League 2019 2020 piłka oficjalna foto. Nike Premier League anulowała umowę na prawa telewizyjne w Chinach w wysokości 564 mln funtów (633,1 mln euro) 2 lata przed czasem jej zakończenia. Przez to w budżecie angielskiej ligi powstanie poważna dziura finansowa, tym bardziej, że kluby piłkarskie w Anglii walczą o utrzymanie swoich dochodów w czasie pandemii.

Premier League
Premier League


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chiny to najbardziej lukratywny kraj jeśli chodzi o prawa telewizyjne. Trzyletnią umowę między PPTV i Premier League zawarto w 2019 roku.

Zakończenie umowy z nadawcą cyfrowym PPTV, oddziałem chińskiego konglomeratu Suning Holdings, za niezapłacone pieniądze z tytułu umowy, wynika z doniesień z zeszłego miesiąca, że chiński nadawca wstrzymała ratę w wysokości 160 mln funtów należną w marcu.

W oświadczeniu angielska liga stwierdziła:

- Premier League potwierdza, że ​​wypowiedziała swoje umowy na prawa Premier League w Chinach ze swoim licencjobiorcą na tym terytorium. Na tym etapie Premier League nie będzie dalej komentować sprawy. 


Powszechnie mówi się, że przyczyną rozwiązania umowy są tylko finanse (brak kolejnej raty), a na pewno nie względu polityczne lub inne.

Pomimo oferowania przedłużenia umowy na nowych warunkach, PPTV uznała, że ​​produkt  jako taki nie jest już wart tego. Podobno początkowo zgodzili się zapłacić ratę, mimo zakłócenia rozgrywek przez pandemię i perspektywę pustych lub tylko częściowo zapełnionych stadionów. Ostatecznie PPTV wstrzymała zapłatę kolejnej dużej raty, a Premier League rozwiązała kontrakt. Na razie nie wiadomo czy na terenie Chin znajdzie się inny nadawca zainteresowany tymi prawami. W tle są polityczne nieporozumienia między Chinami i Wielką Brytanią związane z Hongkongiem.

Straty Premier League będą gigantyczne i na pewno odbije się to na klubach piłkarskich w Anglii.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...