reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Węgrzy wyłączyli wszystkie nadajniki DAB+

dodano: 2020-09-07 11:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: satelitnatv.sk/digitrendi.hu

DAB+ wegry hungary budapeszt 360px.jpg Na Węgrzech po 10 latach emisji wyłączono cyfrowe nadawanie radiowe w standardzie DAB+. Od nocy z 5-6 września 2020 roku zamilkły wszystkie trzy nadajniki DAB+ w Budapeszcie. Należy się obawiać, że to koniec DAB+ na Węgrzech, bo nadawcy i operator nie są zainteresowani dalszą emisją.

Antenna Hungaria
DAB+ węgry hungary budapeszt 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Magyar Rádió Zrt. And Antenna Hungária Zrt. pierwszą eksperymentalną transmisję w formacie DAB rozpoczęło 1 grudnia 1995 r., zZ okazji 70. rocznicy urodzin węgierskiego radia. 

Operatorem wszystkich nadajników DAB+ na Węgrzech była firmar Antenna Hungária. Tylko w stolicy Węgier działały 3 nadajniki DAB+, nadające na kanale 11D (222,064 MHz), obejmujące około 30% populacji.

Nadajniki zostały odłączone, ponieważ wygasła ich licencja. Jednak nowe zezwolenie nie zostało jeszcze wydane. Lokalny regulator nawet nie ogłosił przetargu na operatora DAB+. Jak dowiedział się serwis digitrendi.hu, wynika to z braku zainteresowania zarówno ze strony nadawców, jak i samych słuchaczy.

Węgierski multipleks DAB+ obejmował 7 stacji radiowych: Katolikus R Tesz, InfoRadio Teszt, Klubradio Teszt, Petofi Radio, Bartok Radio, Kossuth Radio, Danko Radio oraz jeden kanał danych (EPG).

Źródło: satelitnatv.sk  digitrendi.hu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DAB+ na świecie


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 125TRX grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 125TRX - 125cm, do instalacji...

350 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama