reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: 13 krajów w „Eurowizji Junior 2020” w Polsce

dodano: 2020-09-08 16:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020” Tegoroczna edycja „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior” ponownie odbędzie się w Polsce. Organizatorem wydarzenia po raz drugi jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców (European Broadcasting Union/EBU). W tegorocznej edycji „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior” wezmą udział młodzi artyści z 13 krajów, członków EBU. Konkurs odbędzie się w niedzielę, 29 listopada 2020 roku pod hasłem „Porusz świat” („Move The World”). Polskiego reprezentanta w konkursie wyłoni program „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020” (emisja w TVP2, TVP3, TVP Polonia, TVP Wilno i TVP Rozrywka).

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tegorocznym konkursie dla młodych artystów zmierzą się wokaliści z Armenii, Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Malty, Niemiec, Polski, Rosji, Serbii i Ukrainy. W konkursie po raz pierwszy weźmie udział przedstawiciel Niemiec - pozostałe kraje były uczestnikami poprzednich edycji.

„Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020” z powodu pandemii COVID-19 odbędzie się w zmienionej formule. - W trosce o zdrowie wszystkich artystów oraz bezpieczeństwo imprezy wszystkie konkursowe występy artyści wykonają w studiach w swoich krajach. Koncert finałowy będzie transmitowany ze studia w Warszawie. Na miejscu będą zachowane konieczne procedury sanitarne: prezenterzy i obecni na miejscu członkowie ekipy zachowają dystans, spełnione będą wszelkie wymagania dotyczące ochrony zdrowia obecnych na miejscu osób - informuje TVP.

- Co roku „Konkurs Eurowizji Junior” jednoczy młodych artystów, ich bliskich oraz fanów muzyki na całym świecie - powiedział Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. - To niezaprzeczalne święto talentu osób, które dopiero wkraczają w świat muzyki. Dlatego tak ważne jest, aby pomimo tegorocznych trudności stworzyć im przestrzeń i warunki, by mogli swój talent pokazać. Podobnie jak podczas spektakularnego show w ubiegłym roku, także teraz Telewizja Polska dołoży wszelkich starań, aby zapewnić młodym artystom i wielkiej międzynarodowej rodzinie eurowizyjnej wspaniałe, niezapomniane doznania - dodał.


Martin Österdahl, executive supervisor „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020”, wyraził żal, ze względu na brak możliwości osobistego uczestnictwa wszystkich artystów w konkursie w Warszawie z uwagi na ograniczenia w podróżach spowodowane pandemią koronawirusa. Jednocześnie zapewnił, że pomimo panującej sytuacji pragnie podtrzymać tradycję corocznego konkursu „Eurowizji Junior”.

- Bardzo nam zależy, by konkurs „Eurowizji Junior”, organizowany corocznie od 2003 roku, był kontynuowany - powiedział Martin Österdahl. - Pomimo tegorocznych zmian w formule imprezy każdy uczestnik Konkursu będzie miał równe szanse na to, by pokazać swoje umiejętności. Ich bliscy i fani z całego świata będą mogli głosować na swoje ulubione piosenki online - dodał.


Jak czytamy w komunikacie, w tegorocznym konkursie, aby zapewnić reprezentantom równe szanse podczas transmitowanych koncertów, występ każdego z artystów będzie miał podobną oprawę sceniczną. Choć młodzi wokaliści nie będą mogli spotkać się osobiście, to podzielą się doświadczeniami, pokażą relacje z przygotowań i będą kontaktować się z widzami online, poprzez platformy cyfrowe „Eurowizji Junior”.

- Jesteśmy wdzięczni naszym kolegom z TVP za to, że podjęli wyzwanie, jakim jest tak ambitna, międzynarodowa produkcja telewizyjna, oraz za „poruszenie świata”

- podkreślił Martin Österdahl.


Lista uczestników „Eurowizji Junior 2020”: Armenia (ARMTV), Białoruś (BTRC), Francja (France TV), Gruzja (GPB), Hiszpania (RTVE), Holandia (AVROTROS), Kazachstan (Khabar Agency), Malta (PBS), Niemcy (ARD/ZDF/Kika), Polska (TVP), Rosja (RTR), Serbia (RTS) i Ukraina (UA:PBC).

Hasłem tegorocznego konkursu jest „Porusz świat” („Move The World”). Polskiego reprezentanta w konkursie wyłoni program „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020” (emisja w TVP2, TVP3, TVP Polonia, TVP Wilno i TVP Rozrywka - więcej tutaj).

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior” w 2003 roku. Polska wzięła udział w konkursie sześciokrotnie - w 2016 roku powróciła do konkursu po 11-letniej przerwie. Polska zwyciężyła „Eurowizję Junior” dwa razy z rzędu (w latach 2018 i 2019): w 16. „Konkursie Eurowizji Junior” w Mińsku, gdzie zwycięstwo wyśpiewała Roksana Węgiel z utworem "Anyone I want to be”, oraz w 17. „Konkursie Eurowizji Junior” w Gliwicach, gdy Wiktoria Gabor wykonała utwór „Superhero”, pokonując 18 pozostałych uczestników z Europy, Australii i Azji (więcej tutaj).
 
Wiktoria Gabor podczas koncertu „Eurowizji Junior 2019” foto: Natasza Młudzik/TVP
Wiktoria Gabor podczas koncertu „Eurowizji Junior 2019” foto: Natasza Młudzik/TVP
Roksana Węgiel w programie TVP2 „The Voice Kids”, foto: Jan Bogacz/TVP
Roksana Węgiel w programie TVP2 „The Voice Kids”, foto: Jan Bogacz/TVP


„Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020” - transmisja w niedzielę, 29 listopada 2020 roku w kanałach TVP.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

299 zł Więcej...