reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Elektryczny BMW iX3 w Polsce

dodano: 2020-09-09 22:59
autor: Jerzy Kruczek | źródło: press.bmwgroup.com

BMW iX3 elektryczny 360px.jpg Samochód BMW iX3 został wyposażony w silnik elektryczny o mocy 286 KM, który pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,8 s. Zastosowanie technologii eDrive piątej generacji zapewnia do 460 km zasięgu w cyklu WLTP.

BMW
BMW iX3 elektryczny 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BMW iX3 jest już dostępne w przedsprzedaży na polskim rynku. Pierwsze zamówione egzemplarze pojazdu trafią do odbiorców na początku 2021 r.

BMW podało, że iX3 oferowany jest w cenie 282 900 zł i tym samym odpowiada cenowo spalinowej wersji xDrive20d po doposażeniu. Oferta przedsprzedaży pozwala na bezpłatną personalizację sposobu ładowania samochodu. Mobilna Stacja Ładowania BMW nie wymaga montażu i może być podłączona do zwykłego gniazdka domowego i gniazda przemysłowego o większej mocy za pomocą opcjonalnych adapterów. Jej kompaktowość pozwala na użytkowanie w trakcie podróży i w miejscach bez dostępu do stacji ładowania. Drugi wariant to montowany na stałe BMW Wallbox, który przy odpowiedniej instalacji skraca czas ładowania prawie 5-krotnie.
 


Przemysław Konarski, e-Mobility Manager, BMW Group Polska, powiedział:

- Czasami dodatni bilans ekologiczny samochodów elektrycznych jest kwestionowany. Szczególnie na rynkach z niewielkim udziałem ekologicznej energii dostępnej w sieci publicznej. W BMW Group ten bilans dla każdego zelektryfikowanego modelu musi wyraźnie przewyższać porównywalny model z konwencjonalnym napędem. I nie mówimy tu wyłącznie o eksploatacji, ale również o pozyskaniu surowców, łańcuchu dostaw, produkcji i recyklingu. Nie inaczej jest w przypadku BMW iX3, którego bilans CO2 jest korzystniejszy od wersji spalinowej również w Polsce.


Pod koniec 2021 r. BMW ma produkować seryjnie 5 w pełni elektrycznych modeli: BMW i3, MINI Cooper SE, BMW iX3, BMW iNEXT oraz BMW i4. Plany obejmują również oferowanie serii 7 z czterema różnymi rodzajami napędu do wyboru (w tym całkowicie elektrycznym). Do 2023 r. w ofercie bawarskiego koncernu znajdzie się 25 zelektryfikowanych modeli, z czego połowa będzie w pełni elektryczna.

Docelowo, w 2030 r. po drogach będzie poruszało się ponad 7 mln zelektryfikowanych pojazdów BMW Group.
 

Źródło: bmwgroup.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 700 mini wieża

Technisat DigitRadio 700 - kompaktowa wieża stereo 2x20W

749 zł Więcej...