reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwsza pływająca farma PV w Belgii

dodano: 2020-09-10 00:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sibelco/www.floatingpv.be

Floating solar pływajaca farma Belgia 360px.jpg Pierwsza w Belgii (i Flandrii),  pływająca instalacja fotowoltaiczna została zainstalowana przez dewelopera Floating PV na 5 hektarach jeziora utworzonego po wydobyciu piasku i będącego własnością firmy Sibelco w Dessel w prowincji Antwerpia.

Floating PV
Floating solar pływajaca farma Belgia Flandria -760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wtorek 8 września 2020 r. flamandzki minister energii Zuhal Demir zainstalował ostatni panel słoneczny od firmy Floating PV, w pierwszej farmie słonecznej zbudowanej na wodzie i pierwszej tego rodzaju instalacji PV we Flandrii. Innowacyjny park PV powstał w kamieniołomie „Schansheide” w Sibelco, na granicy gmin Mol i Dessel w Belgii w Antwerpii. 

Instalacja składa się z 17 250 paneli słonecznych i będzie produkować 7 GWh rocznie. 
Ta ilość energii elektrycznej odpowiada rocznemu zużyciu 2000 gospodarstw domowych. Sibelco wykorzysta maksymalną ilość energii elektrycznej w swoich lokalnych działaniach do produkcji wysokiej jakości piasku kwarcowego. Inicjatorami tego innowacyjnego projektu są Limburg Investment Company LRM, Group Machiels, Luminus i Sibelco.

Projekt o wartości 2 mln euro, ogłoszony w październiku 2018 r., został zbudowany przez belgijskiego dewelopera Floating PV na 5 hektarach jeziora utworzonego przez wydobycie piasku należącego do belgijskiego dostawcy surowców Sibelco w Dessel w prowincji Antwerpia. Oczekuje się, że pływająca tablica będzie generować wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zaspokoić około 80% zapotrzebowania na moc zakładu wydobywczego.

Projekt został wsparty przez program o wartości 6 mln euro na pilotażowe instalacje pływających farm fotowoltaicznych, który został otwarty w kwietniu 2018 r. Rząd flamandzki powiedział wówczas, że pierwsze projekty będą realizowane na jeziorach lub stawach niewykorzystywanych do innych celów, takich jak zbiorniki wodne utworzone przez wydobycie piasku. 

Flanders’ first floating solar park opens at Sibelco from Sibelco Group on Vimeo.


Źródło: sibelco.com  floatingpv.be 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

129 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...
reklama