reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV4: Raper w sutannie i nawrócony przestępca

dodano: 2020-09-11 05:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” W sobotę, 12 września br. o godz. 21:00 w kanale TV4 wyemitowany zostanie premierowo drugi odcinek programu „Wspaniali ludzie”. Jego gospodarzem będzie Mariusz Węgłowski. Wystąpią Sebastian, nawrócony przestępca, oraz ksiądz Jakub Bartczak - duszpasterz młodzieży w Sulistrowicach i raper, który niegdyś tworzył pod pseudonimem Mane.

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” Mariusz Węgłowski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyznanie przestępcy, który przeszedł całkowitą metamorfozę i spotkanie z księdzem porywającym za sobą młodzież rapem o niezwykłym przesłaniu - to widzowie zobaczą w sobotę, 12 września br. o godzinie 21:00 w drugim odcinku „Wspaniałych ludzi" w Czwórce. Jak czytamy w opisie, o tym,  jak - mimo tragicznych przeżyć, z jakimi musieli się zmierzyć - odnaleźli swoją drogę, która daje nadzieję i inspiruje innych, w szczerych, prostych i wzruszających słowach opowiadają gospodarzowi programu, Mariuszowi Węgłowskiemu (więcej tutaj).

Sebastian był postrachem okolic dolnośląskiej Sobótki, gdzie rządził lokalnym półświatkiem. Na jego widok ludzie żegnali się i przechodzili na drugą stronę ulicy. Ciągnęła się za nim ponura legenda - chuligańskie wybryki, bójki, przemoc, alkohol, narkotyki, siedem odsiadek. Kiedy sięgnął dna i ostatni raz trafił do więzienia, nagle wydarzyło się coś, co odmieniło jego życie.

Przeżył coś dziwnego, a z jego ciałem zaczęły dziać się  niewytłumaczalne rzeczy. Cierpiał, płakał, walił głową w ścianę, nie wiedział jak się przed tym bronić. Dziś mówi, że nosił w sobie ból, którego wcześniej nie dopuszczał do głosu i stoczył w duchu prawdziwą walkę. Zrozumiał czym jest cierpienie, którego tyle razy przysparzał innym.

- Wiem, że to jest może dla kogoś śmieszne- mówi Sebastian, opowiadając o niezwykłych przeżyciach i wizji, w które sam nie uwierzyłby, gdyby ich nie doświadczył. - Kiedyś myślałem sobie „Ale jestem kosior!”, a tak naprawdę kiedyś byłem cieniasem - wyznaje ze łzami w oczach, a jego głos łamie się, kiedy przeprasza tych, których skrzywdził.


W tym odcinku widzowie poznają także księdza Jakuba Bartczaka - duszpasterza młodzieży w Sulistrowicach i rapera, który niegdyś tworzył pod pseudonimem Mane. Jak mówi, rap towarzyszy mu „od małolata z przerwą na seminarium”, a jego parafianie „są przyzwyczajeni, że z plebanii lecą hip-hopowe bity”. Żartuje, że zamieszkał obok cmentarza, bo pewnie biskup uznał, iż jego hałaśliwe sąsiedztwo będzie tam  najmniej uciążliwe dla otoczenia. Tym, których szokuje widok księdza czującego się jak u siebie na koncertach i blokowiskach, odpowiada po prostu „No sorry, jestem z tego świata” i z otwartym sercem wychodzi między ludzi.

W dzieciństwie stracił ojca, a później wypadkowi uległ jego dwudziestoletni brat, Michał. Kiedy chłopak przez siedem tygodni leżał w śpiączce dla młodego Jakuba wszystko przestało mieć znaczenie - muzyka, koledzy, całe jego dotychczasowe życie. Założył się z Bogiem, że zmieni się na lepsze, jeśli brat wyzdrowieje, ale Michał zmarł. Wtedy stanął przed wyborem: pogrążyć się w ciemności czy zacząć naprawdę żyć. Jak odnalazł własną drogę i spełnione życie? Opowie o tym w programie „Wspaniali ludzie” w sobotę, 12 września br. o godzinie 21:00 w Czwórce.  

W kolejnych odcinkach widzowie poznają m.in.: trzykrotnego zdobywcę Pucharu Świata w kolarstwie ręcznym, który mimo niepełnosprawności wychowuje czteromiesięczną córeczkę,  architekta marzącego o budowie papierowych domów, fantastyczną i pełną energii najstarszą didżejkę w Polsce, a być może na świecie, parę, która na motorze okrąża cały świat czy fizjoterapeutę, który wywalczył sobie staż w jednej z najbardziej utytułowanych drużyn koszykarskich NBA (National Basketball Association).

Każdy z nich jest dowodem na to, że nie ma przeszkód nie do pokonania i celów niemożliwych do osiągnięcia, o czym przekonuje także gospodarz programu, Mariusz Węgłowski, którego droga zawodowa również jest wyjątkowa. Były policjant i antyterrorysta, który postanowił realizować się zawodowo w aktorstwie i muzyce, zdobył sympatię widzów dzięki głównym rolom w takich serialach jak „Policjantki i policjanci” (emisja w kanałach Polsat 1, TV4 i TV6 - więcej tutaj) czy „Święty” (emisja w TV4 - więcej tutaj), prowadzeniu programu „Zawodowiec - amator” (emisja w ATM Rozrywka TV), czy uczestnictwu w widowisku „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” (emisja w telewizji Polsat - więcej tutaj).
 
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Jakub Bartczak „Mane” w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Jakub Bartczak „Mane” w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Jakub Bartczak „Mane” w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Jakub Bartczak „Mane” w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat


„Wspaniali ludzie” - emisja w soboty o godz. 21:00 w TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...