reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play Kraków - nowa platforma VOD

dodano: 2020-09-11 10:34
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KBF/Insys/satkurier.pl

Play Kraków Play Kraków to nowa platforma VOD pełna miejskiej kultury. Wielkie muzyczne widowiska, spektakle teatralne, recitale czy spotkania z pisarzami z całego świata - to tylko część materiałów, z których będzie można korzystać po zalogowaniu się do nowego serwisu Miasta Krakowa. Na Play Kraków będzie można znaleźć materiały zarejestrowane i udostępnione przez krakowskie instytucje kultury, a także wydarzenia transmitowane na żywo.

Play Kraków


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
11 września br. wystartowała platforma Play Kraków. Operatorem serwisu stworzonego na zlecenie Miasta Krakowa zostało Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF). Play Kraków to platforma VOD bazująca na autorskim rozwiązaniu firmy Insys Video Technologies - Insys VOD. Umożliwia udział w wielu wydarzeniach kulturalnych online poprzez wykupienie dostępu do wybranej pozycji w serwisie.
 

- Obecna sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa doprowadziła do nałożenia ograniczeń sanitarnych związanych z organizacją wielu wydarzeń. Nasze rozwiązanie - Insys VOD - spełnia wymagania klienta i pozwala przenieść eventy do świata online’owego. Platformę dopasowaliśmy w pełni do oczekiwań i preferencji Miasta Krakowa - mówi Norbert Kaczmarek, Key Account Manager w Insys Video Technologies. - Play Kraków jest dostępny dla użytkowników w aplikacjach mobilnych (Android i iOS) oraz przez przeglądarkę internetową, dzięki czemu odbiorcy są w stanie obejrzeć wybrane wydarzenia na swoich ulubionych urządzeniach.

Aby skorzystać z Play Kraków, wystarczy założyć konto, zalogować się na nie i dodać do swojej listy film, by obejrzeć go w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie.
 

- Platforma ma być narzędziem umożliwiającym udział w wydarzeniach wszystkim tym, którzy są jej spragnieni. Już od kilku miesięcy działamy w sferze online. Do internetu przenosimy festiwale, koncerty, spotkania czy spektakle. Dlatego Kraków od teraz będzie miał jedno miejsce, w którym zamieści wartościowe i ważne dla miasta działania związane z rozrywką oraz edukacją kulturalną. Podjęliśmy decyzję, że wiele materiałów będzie dostępnych bezpłatnie, choćby ze względu właśnie na swój walor edukacyjny. Do publikowania wydarzeń na platformie zaprosiliśmy wszystkie miejskie instytucje - tłumaczy Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Platformę zainauguruje Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego 13. MASTERCARD OFF Camera, który w tym roku odbywa się online. Tylko na Play Kraków będzie można oglądać nowe pasmo przygotowane przez jego programerów – „Co może przynieść nowy dzień”. Pięć specjalnie wybranych filmów w tej sekcji będzie dostępnych tylko na platformie Play Kraków od 11 do 25 września br.

Docelowo Play Kraków będzie stanowiło swoistą bibliotekę multimedialną Miasta Krakowa, skierowaną do każdej grupy wiekowej. Koncerty, recitale studentów i pracowników Akademii Muzycznej w Krakowie w cyklu „Gra w klasykę”, spektakle Teatru Groteska, musicale Teatru Variété, filmy dokumentalne i oprowadzania kuratorskie po wystawach w MOCAK-u i Muzeum Krakowa to tylko niektóre z materiałów, które znajdą się w ofercie Play Kraków.

Play Kraków jest dostępny pod adresem https://playkrakow.com/, a także w formie aplikacji na iOS i Androida (aplikacje mogą pojawić się z pewnym opóźnieniem).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...