reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gold TV HD już wkrótce rozpocznie nadawanie

dodano: 2020-09-14 11:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Gold TV Przedstawiciel Gold TV poinformował na forum.satkurier.pl o dostępności dla operatorów wersji HD tego kanału - Gold TV HD. Łódzka sieć Toya jako pierwsza zapowiedziała wprowadzenie wersji HD tego kanału muzycznego do swojej oferty - Gold TV HD będzie dostępny dla abonentów od 30 września br. (więcej tutaj).

Gold TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W środę, 15 lipca br., w wyniku decyzji nadawcy - spółki Telestar związanej z Michałem Winnickim, obecny na rynku od 2003 roku kanał TO!TV (do 2016 roku pod marką ITV) zmienił nazwę na Gold TV. Stacja pod nową marką, tak samo jak jej poprzedniczka, jest dostępna dla widzów tylko w standardowej rozdzielczości.

Przypomnijmy, iż w 2016 roku zapowiadana była wersja stacji TO!TV w wysokiej rozdzielczości (TO!TV HD), ale ostatecznie nie pojawiła się ona na rynku. Ostatnio przedstawiciel nadawcy kanału Gold TV poinformował na forum.satkurier.pl, iż „TO!TV mogło być w HD już w 2016 roku, ale żaden duży operator nie był tym zainteresowany. Jeśli tylko zgłosi się do nas jakiś operator zainteresowany Gold TV HD, to dostanie taki sygnał światłowodem. Gold TV (dawniej TO!TV) jest produkowany w HD od końca czerwca 2016 roku, gdy Telestar wszedł we współpracę z MWE Networks” (więcej tutaj).

Kanał ITV rozpoczął nadawanie w 2003 roku. Początkowo stacja prezentowała programy interaktywne poświęcone nowym technologiom i publicystyczne. Potem zmodyfikowano ramówkę, w której dominowały pasma muzyczne, rozrywkowe, erotyczne i ezoteryczne (Ezo TV). Nadawca zgłosił kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał. W 2016 roku stacja, w wyniku zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydanej na wniosek nadawcy, zmieniła nazwę z ITV na TO!TV. Ramówka stacji ulegała natomiast dalszym modyfikacjom, żeby finalnie emitować teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. W 2020 roku KRRiT wyraziła zgodę na zmianę nazwy TO!TV na Gold TV.

Stacja Gold TV (w standardowej rozdzielczości) jest dostępna w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej TO!TV, a więc w ofertach Platformy Canal+, Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych NTC.

W ofercie Gold TV (SD/HD) widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. Dodajmy, iż wersje SD i HD kanału będą miały identyczne ramówki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...