reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Klienci Plusa przetransferowali najwięcej danych w Polsce

dodano: 2020-09-15 00:20 | aktualizacja: 2020-09-15 11:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polkomtel

Plus GSM logo Według najnowszego raportu przygotowanego przez niezależną firmę analityczną Tefficient dotyczącego mobilnej transmisji danych na świecie klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w całym 2019 roku, podobnie jak rok wcześniej, przetransferowali najwięcej danych w Polsce. Taki wynik daje Grupie Cyfrowy Polsat 5. pozycję w zestawieniu europejskich sieci komórkowych. Zgodnie z analizą I półrocza 2020 r. ruch generowany w tym okresie w sieci Plusa i Cyfrowego Polsatu był największy także w kraju.

satkurier.pl
Plus GSM teffiecient dane operator mobilny 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rekordowe wyniki korzystania z internetu mobilnego 
Plus jest najbardziej internetową siecią w Polsce.
W ubiegłym roku użytkownicy Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowali aż 1,1 eksabajt danych – najwięcej w kraju.

Według zestawienia Tefficient jest to 5. najwyższy wynik w Europie. Pozostali trzej główni konkurenci zanotowali mniejszy ruch. Na drugim miejscu w Polsce pod względem transferu danych w 2019 r. znalazł się Play – jedyny poza Plusem operator, którego klienci także przesłali ponad 1 eksabajt danych. Trzecią pozycję zajmuje Orange z rocznym transferem na poziomie 920 PB. Najmniej danych w odniesieniu do pozostałych największych telekomów przetransferowali klienci T-Mobile.
 
Wykres i dane z raportu firmy Tefficient AB pt. „Industry analysis #3 2020 Mobile data – first half 2020”.


Wzrost również w I półroczu 2020
W pierwszych 6 miesiącach bieżącego roku klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowali ok. 727 PB danych w porównaniu do ok. 530 PB przesłanych w analogicznym okresie 2019 roku, co oznacza wzrost na poziomie 37%. Tym samym Plus i Cyfrowy Polsat znalazły się również najwyżej spośród polskich operatorów w zestawieniu obejmującym transfer danych w pierwszym półroczu 2020 r.

Zwiększony ruch w sieci jest w dużej mierze konsekwencją zmiany nawyków korzystania z internetu spowodowanej epidemią koronawirusa. Za sprawą trwającej pandemii wiele aktywności dotychczas prowadzonych bez konieczności dostępu do internetu zostało przeniesionych w przestrzeń wirtualną. Zalecenia pozostania w domu zintensyfikowały ruch w sieci. W pierwszym półroczu bieżącego roku za pośrednictwem sieci kontynuowana była m.in. nauka i praca, do internetu przeniosły się także spotkania z bliskimi i współpracownikami, co przełożyło się na wzrost ilości transferowanych danych.

5G w Plusie – nowa jakość internetu mobilnego 
Według raportów Urzędu Komunikacji Elektronicznej Plus od wielu kwartałów notuje dodatni bilans przenoszenia numerów – najlepszy wśród operatorów infrastrukturalnych. Jednocześnie według tych samych danych najmniej osób przenosi swoje numery z Plusa do innych operatorów, co świadczy o zadowoleniu użytkowników z jakości dostarczanych im usług. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników związanych z rosnącym ruchem internetowym Plus prowadzi intensywne prace nad rozwojem najszybszej sieci 5G w dedykowanym paśmie 2600 MHz TDD. Infrastruktura 5G w Plusie zapewnia nową, dodatkową pojemność sieci przeznaczoną do obsłużenia wzrastającej ilości przesyłanych danych, czym różni się od 5G wdrażanego w znacznie węższym zakresie pasma na częstotliwości 2100 MHz w technologii Spectrum Sharing. W tym drugim przypadku stacja bazowa musi podzielić to samo pasmo pomiędzy klientów 5G i 4G, więc by dać coś tym pierwszym musi zabrać coś drugim.

Jedynie sieć 5G Plusa zapewnia średnią szybkość pobierania danych zasadniczo wyższą od tej aktualnie dostępnej w technologii 4G, co potwierdzają niezależne testy. Przeciętna szybkość 5G w Plusie nie odbiega też od wyników uzyskiwanych w sieciach 5G na całym świecie. 5G w Plusie oferuje prawdziwie nową jakość internetu mobilnego, będącą odpowiedzią na zmieniające się trendy korzystania z internetu i związany z nimi rosnący transfer danych. Tym samym Plus uwiarygadnia pozycję polskiego lidera technologii 5G.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Plus


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

129 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...
reklama