reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV4: Zdobywca Pucharu Świata i budynki z papieru

dodano: 2020-09-18 02:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” W sobotę, 19 września br. o godz. 21:00 w kanale TV4 wyemitowany zostanie premierowo trzeci odcinek programu „Wspaniali ludzie”. Jego gospodarzem będzie Mariusz Węgłowski. Wystąpią Rafał Mikołajczyk - były zawodnik kadry Polski w rugby na wózkach, który w kolarstwie ręcznym szosowym oprócz Pucharu Świata pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski, oraz Jerzy Łątka, architekt, projektant i wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, wielokrotnie nagradzany za projekty domów i mebli wykonanych z papieru.

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” Mariusz Węgłowski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z nastolatka obezwładnionego przez paraliż i rozpacz stał się wspaniałym człowiekiem sukcesu, który trzykrotnie zdobył Puchar Świata, ukończył studia, otworzył dwie fundacje, założył rodzinę i trenuje po kilka godzin dziennie. W sobotę, 19 września br. o godzinie 21:00 w programie „Wspaniali ludzie” na antenie Czwórki gościem Mariusza Węgłowskiego będzie Rafał Mikołajczyk - były zawodnik kadry Polski w rugby na wózkach (więcej tutaj), który w kolarstwie ręcznym szosowym oprócz Pucharu Świata pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski (więcej tutaj).

Rafał Mikołajczyk miał zaledwie 14 lat, kiedy zaczepiony przez znajomego upadł tak pechowo, że uszkodził rdzeń kręgowy. Noc kiedy wkrótce po wypadku po raz pierwszy został sam w szpitalu ze sparaliżowanymi rękami i nogami wspomina jako najgorszą w swoim życiu, choć później jeszcze wiele razy czuł się strasznie samotny i nie mógł powstrzymać łez. Zanim zdobył wykształcenie, sportowe sukcesy na światowym poziomie i dziewczynę, z którą ma teraz córeczkę, przeżył moment, kiedy sięgnął dna rozpaczy i chciał odebrać sobie życie. Jak przezwyciężył załamanie? Dzięki czemu nie poddał się podczas długiej i mozolnej rehabilitacji? Dlaczego kierowcy potrafią zwyzywać czy kopnąć na drodze osoby na takich rowerach jak jego? Co daje mu siłę? Co powie swojej córce w nagraniu do kapsuły czasu, która ma pozostać zamknięta do dnia, gdy dziewczyna będzie pełnoletnia?

To nie wszystkie pytania, na jakie odpowie trzeci odcinek „Wspaniałych ludzi”, który widzowie zobaczą w sobotę, 19 września br. o godzinie 21:00. W drugiej części programu widzowie dowiedzą się, czy da się budować z papieru domy, osiedla a nawet całe miasta? Czy to możliwe, że samurajskie zbroje wykonane były z papieru? Co można robić we wnętrzu obrotowego papierowego mebla o nazwie Work and Roll? W jakim kraju służbowym obowiązkiem architektów są wspólne wyjścia do baru? O tym wszystkim i o swojej pasji zawodowej opowie Mariuszowi Węgłowskiemu Jerzy Łątka, architekt, projektant  i wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, wielokrotnie nagradzany za projekty domów i mebli wykonanych z papieru.

„Wspaniali ludzie” to spotkania z osobami, które - przezwyciężając przeciwności, ograniczenia i własne słabości - stały się inspiracją i wsparciem dla innych. Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - znany m.in. dzięki głównym rolom w takich serialach jak „Policjantki i policjanci” (emisja w kanałach Polsat 1, TV4 i TV6 - więcej tutaj) czy „Święty” (emisja w TV4 - więcej tutaj), prowadzeniu programu „Zawodowiec - amator” (emisja w ATM Rozrywka TV), czy uczestnictwu w widowisku „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” (emisja w telewizji Polsat - więcej tutaj) - odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.
 
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Jerzy Łątka w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Jerzy Łątka w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Mariusz Węgłowski i Rafał Wilk na rowerze Carbonbike w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Mariusz Węgłowski i Rafał Wilk na rowerze Carbonbike w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography


„Wspaniali ludzie” - emisja w soboty o godz. 21:00 w TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...