reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

29 krajów potępiło blokadę Internetu na Białorusi

dodano: 2020-09-18 19:05 | aktualizacja: 2020-09-18 19:29
autor: RO | źródło: telekritika.ua/onliner.by

Białoruś 29 krajów na świecie potępiło zablokowanie Internetu na Białorusi po „sfałszowanych wyborach prezydenckich". Pisze o tym białoruski portal Onliner, powołując się na oświadczenie Departamentu Stanu USA. Oprócz Stanów Zjednoczonych, dokument podpisały Australia, Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Polska, Litwa, Czechy, Ukraina i inne państwa.

https://ont.by/news/moda-na-belarus-v-mire-mozhet-li-sezonnoe-yavlenie-stat-ustojchivym-trendom
Białoruś


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jesteśmy głęboko zaniepokojeni oraz potępiamy częściowe i całkowite zamknięcie Internetu, a także celowe blokowanie treści przez białoruski rząd, - czytamy w oświadczeniu. Autorzy argumentują, że takie działania władz bezpodstawnie ograniczają prawo do pokojowych zgromadzeń i wyrażania opinii.

Wraz z ograniczeniami i zastraszaniem kandydatów opozycji, a także masowymi aresztowaniami i zatrzymaniami członków społeczeństwa obywatelskiego i dziennikarzy, działania na rzecz ograniczania dostępu do Internetu jeszcze bardziej osłabiają aktywność obywatelską

- dodali autorzy oświadczenia.


Białoruskie władze wezwano do powstrzymania się od blokowania Internetu i filtrowania treści, a także do przestrzegania wziętych na siebie międzynarodowych zobowiązań w zakresie praw człowieka.

Przypomnijmy, że w sierpniu na Białorusi zablokowano dostęp do kilkudziesięciu stron internetowych. Lista zablokowanych obejmuje Biełsat, Euroradio, Mediazona czy Radio Swoboda.

 

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...