reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

29 krajów potępiło blokadę Internetu na Białorusi

dodano: 2020-09-18 19:05 | aktualizacja: 2020-09-18 19:29
autor: RO | źródło: telekritika.ua/onliner.by

Białoruś 29 krajów na świecie potępiło zablokowanie Internetu na Białorusi po „sfałszowanych wyborach prezydenckich". Pisze o tym białoruski portal Onliner, powołując się na oświadczenie Departamentu Stanu USA. Oprócz Stanów Zjednoczonych, dokument podpisały Australia, Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Polska, Litwa, Czechy, Ukraina i inne państwa.

https://ont.by/news/moda-na-belarus-v-mire-mozhet-li-sezonnoe-yavlenie-stat-ustojchivym-trendom
Białoruś


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jesteśmy głęboko zaniepokojeni oraz potępiamy częściowe i całkowite zamknięcie Internetu, a także celowe blokowanie treści przez białoruski rząd, - czytamy w oświadczeniu. Autorzy argumentują, że takie działania władz bezpodstawnie ograniczają prawo do pokojowych zgromadzeń i wyrażania opinii.

Wraz z ograniczeniami i zastraszaniem kandydatów opozycji, a także masowymi aresztowaniami i zatrzymaniami członków społeczeństwa obywatelskiego i dziennikarzy, działania na rzecz ograniczania dostępu do Internetu jeszcze bardziej osłabiają aktywność obywatelską

- dodali autorzy oświadczenia.


Białoruskie władze wezwano do powstrzymania się od blokowania Internetu i filtrowania treści, a także do przestrzegania wziętych na siebie międzynarodowych zobowiązań w zakresie praw człowieka.

Przypomnijmy, że w sierpniu na Białorusi zablokowano dostęp do kilkudziesięciu stron internetowych. Lista zablokowanych obejmuje Biełsat, Euroradio, Mediazona czy Radio Swoboda.

 

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

55 zł Więcej...
reklama