reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

29 krajów potępiło blokadę Internetu na Białorusi

dodano: 2020-09-18 19:05 | aktualizacja: 2020-09-18 19:29
autor: RO | źródło: telekritika.ua/onliner.by

Białoruś 29 krajów na świecie potępiło zablokowanie Internetu na Białorusi po „sfałszowanych wyborach prezydenckich". Pisze o tym białoruski portal Onliner, powołując się na oświadczenie Departamentu Stanu USA. Oprócz Stanów Zjednoczonych, dokument podpisały Australia, Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Polska, Litwa, Czechy, Ukraina i inne państwa.

https://ont.by/news/moda-na-belarus-v-mire-mozhet-li-sezonnoe-yavlenie-stat-ustojchivym-trendom
Białoruś


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jesteśmy głęboko zaniepokojeni oraz potępiamy częściowe i całkowite zamknięcie Internetu, a także celowe blokowanie treści przez białoruski rząd, - czytamy w oświadczeniu. Autorzy argumentują, że takie działania władz bezpodstawnie ograniczają prawo do pokojowych zgromadzeń i wyrażania opinii.

Wraz z ograniczeniami i zastraszaniem kandydatów opozycji, a także masowymi aresztowaniami i zatrzymaniami członków społeczeństwa obywatelskiego i dziennikarzy, działania na rzecz ograniczania dostępu do Internetu jeszcze bardziej osłabiają aktywność obywatelską

- dodali autorzy oświadczenia.


Białoruskie władze wezwano do powstrzymania się od blokowania Internetu i filtrowania treści, a także do przestrzegania wziętych na siebie międzynarodowych zobowiązań w zakresie praw człowieka.

Przypomnijmy, że w sierpniu na Białorusi zablokowano dostęp do kilkudziesięciu stron internetowych. Lista zablokowanych obejmuje Biełsat, Euroradio, Mediazona czy Radio Swoboda.

 

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...