reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera spektaklu „Trójkąt bermudzki” w TVP1

dodano: 2020-09-18 22:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

Trójkąt bermudzki TVP1 Teatr telewizji TVP1 360px.jpg W poniedziałek 21 września o godz. 21:00, po wakacyjnej przerwie Teatr Telewizji zaprasza do Jedynki na pierwszy tej jesieni premierowy spektakl. Widzowie obejrzą „Trójkąt bermudzki” Marka Kochana w reżyserii Bodo Koxa.

Teatr Telewizji Teatr TV TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W okolicach Bermudów, na niezamieszkanej wyspie, rozbija się samolot pasażerski.
Z katastrofy lotniczej cało wychodzą tylko Mirosław i Radomir. Obaj w średnim wieku. Motywem powracającym w ich wypowiedziach jest katastrofa samolotu, którą przeżyli. Na wyspie objawia się malkontencki charakter Mirosława, Radomir powoli staje się obiektem jego kpin i drwin. Mirosław pragnie zwiedzać zabytki kultury prekolumbijskiej, która ma być dla niego natchnieniem. Ma się za lepszego od Radomira i odmawia współpracy przy budowie tratwy ratunkowej. Radomir chce się ratować i jest gotowy do działania, za to Mirosławowi na tym nie zależy. Wymyśla ciągle nowe drwiny i pretensje.

Żongluje motywami z polskiej kultury i nabija się ze wszystkich świętości. Mirosław śni o ludobójstwie. Budzi się z krzykiem, który jest parafrazą kwestii Pana Młodego z Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

Nagle rozbitkom ukazuje się Piękna Pani i Mirosław zmienia zdanie przystępując do planu ratunkowego Radomira. Wspólnie budują tratwę, jednak pierwsze wodowanie nie udaje się. Obaj chcą zrobić dobre wrażenie na Pięknej Pani i rywalizują o względy jedynej kobiety na wyspie. Pewnego dnia kobieta budzi się, a Mirosława nigdzie nie ma. Radomir rzuca się na Piękną Panią, gdy na wyspie pojawiają się piraci.

Reżyseria: Bodo Kox,
autor scenariusza: Marek Kochan,
zdjęcia: Arkadiusz Tomiak,
scenografia: Wojciech Żogała,
kostiumy: Katarzyna Adamczyk,
montaż: Milenia Fiedler,
opracowanie muzyczne: Joanna Fidos.

Obsada: Radosław Pazura (Mirosław), Cezary Pazura (Radomir), Anna Karczmarczyk (Piękna Pani).

Bodo Kox - reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta, aktor. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiował także na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi, a także w Wajda School w Warszawie. Zrealizował seriale: „2XL” (2013) oraz „Ludzi i Bogów” dla Telewizji Polskiej. Jego debiutem reżyserskim w Teatrze Telewizji była „Amazonia” Michała Walczaka (2015).

„Trójkąt bermudzki”, Teatr Telewizji TVP1, 21 września 2020 o godz. 21:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...