reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera spektaklu „Trójkąt bermudzki” w TVP1

dodano: 2020-09-18 22:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

Trójkąt bermudzki TVP1 Teatr telewizji TVP1 360px.jpg W poniedziałek 21 września o godz. 21:00, po wakacyjnej przerwie Teatr Telewizji zaprasza do Jedynki na pierwszy tej jesieni premierowy spektakl. Widzowie obejrzą „Trójkąt bermudzki” Marka Kochana w reżyserii Bodo Koxa.

Teatr Telewizji Teatr TV TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W okolicach Bermudów, na niezamieszkanej wyspie, rozbija się samolot pasażerski.
Z katastrofy lotniczej cało wychodzą tylko Mirosław i Radomir. Obaj w średnim wieku. Motywem powracającym w ich wypowiedziach jest katastrofa samolotu, którą przeżyli. Na wyspie objawia się malkontencki charakter Mirosława, Radomir powoli staje się obiektem jego kpin i drwin. Mirosław pragnie zwiedzać zabytki kultury prekolumbijskiej, która ma być dla niego natchnieniem. Ma się za lepszego od Radomira i odmawia współpracy przy budowie tratwy ratunkowej. Radomir chce się ratować i jest gotowy do działania, za to Mirosławowi na tym nie zależy. Wymyśla ciągle nowe drwiny i pretensje.

Żongluje motywami z polskiej kultury i nabija się ze wszystkich świętości. Mirosław śni o ludobójstwie. Budzi się z krzykiem, który jest parafrazą kwestii Pana Młodego z Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

Nagle rozbitkom ukazuje się Piękna Pani i Mirosław zmienia zdanie przystępując do planu ratunkowego Radomira. Wspólnie budują tratwę, jednak pierwsze wodowanie nie udaje się. Obaj chcą zrobić dobre wrażenie na Pięknej Pani i rywalizują o względy jedynej kobiety na wyspie. Pewnego dnia kobieta budzi się, a Mirosława nigdzie nie ma. Radomir rzuca się na Piękną Panią, gdy na wyspie pojawiają się piraci.

Reżyseria: Bodo Kox,
autor scenariusza: Marek Kochan,
zdjęcia: Arkadiusz Tomiak,
scenografia: Wojciech Żogała,
kostiumy: Katarzyna Adamczyk,
montaż: Milenia Fiedler,
opracowanie muzyczne: Joanna Fidos.

Obsada: Radosław Pazura (Mirosław), Cezary Pazura (Radomir), Anna Karczmarczyk (Piękna Pani).

Bodo Kox - reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta, aktor. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiował także na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi, a także w Wajda School w Warszawie. Zrealizował seriale: „2XL” (2013) oraz „Ludzi i Bogów” dla Telewizji Polskiej. Jego debiutem reżyserskim w Teatrze Telewizji była „Amazonia” Michała Walczaka (2015).

„Trójkąt bermudzki”, Teatr Telewizji TVP1, 21 września 2020 o godz. 21:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A jasnoszara

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama