reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Iliad chce przejąć sieć Play

dodano: 2020-09-21 09:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: P4

Play Barbara Kurdej-Szatan W poniedziałek, 21 września 2020 roku Grupa Iliad złożyła ofertę przejęcia 100 proc. akcji spółki Play Communications, właściciela 100 proc. udziałów w spółce P4. W ramach powyższej oferty Iliad zawarł wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami Play Communications, zapewniające przejęcie pakietu kontrolnego Play Communications wynoszącego 40,2 proc. akcji. Złożona oferta zapewni Iliad większościowy udział miejsc w radzie dyrektorów Play Communications.

Play
Play Communications Barbara Kurdej-Szatan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bazując na opinii J.P. Morgan, rada dyrektorów Play Communications zaakceptowała cenę zaoferowaną przez Iliad oraz jednogłośnie zagłosowała za jej przyjęciem. Złożona oferta będzie wymagała teraz jedynie zgody Komisji Europejskiej (KE).

Grupa Iliad zatrudnia 11 000 pracowników oraz posiada 26 milionów klientów we Francji i Włoszech. Jak czytamy w komunikacie, rada dyrektorów spółki oraz zarząd Playa uważają, że obie formy posiadają wiele podobieństw: Play i Iliad wyróżniają się nieszablonowym podejściem do rynku telekomunikacyjnego. Obie firmy podjęły wyzwanie zrewolucjoanizowania rynków telekomunikacyjnych, na które weszły dając klientom wolność wyboru w dostępie do usług cyfrowych; Play i Iliad mają wspólne DNA. Obie firmy posiadają silne marki oparte o wyraźne pozycjonowanie stosunku wartości do ceny. Innowacyjność, prostota i odpowiedzialność są podstawą strategii firm; Play i Iliad mają tą samą historię. Obie firmy weszły na swoje ustabilizowane rynki telekomunikacyjne jako ostatni gracze. Od tamtej pory rozwijały się niezwykle szybko i obu udało się zostać liderami na swoich rynkach, zachowując wciąż filozofię bycia challengerami; Play i Iliad wyznają podobne wartości. Obie firmy wyznają wartości takie, jak przedsiębiorczość i pasja w działaniu, jednocześnie stosując podejście „mogę zrobić” w realizacji swoich celów; Play i Iliad mają wiele doświadczeń, którymi mogą się dzielić oraz wiele synergii, które mogą osiągnąć, a dotyczą one między innymi: najbardziej efektywnej struktury kosztów w sektorze telekomunikacyjnym, elastyczności biznesowej, kreatywności oraz dynamiki działania.

- Jesteśmy przekonani, że Iliad wesprze Play w utrzymaniu konkurencyjnej pozycji na polskim rynku oraz w inwestycjach w rozwój usług telekomunikacyjnych w Polsce, z korzyścią dla polskich klientów detalicznych oraz przedsiębiorców. Jednocześnie, jesteśmy w Play przekonani, że ta transakcja przyczyni się do międzynarodowego rozwoju grupy Iliad - informuje operator sieci Play (dane za P4).
 

- Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez Iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem

- powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu Playa, komentując transakcję.

- Play i Iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra szybkich usług szerokopasmowych, co do których Iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że Iliad wkracza na polski rynek

- powiedział Thomas Reynaud, prezes zarządu Grupy Iliad, komentując ofertę przejęcia pakietu kontrolnego.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...