reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

eSport Body - nowy kanał o profilaktyce zdrowia e-sportowca

dodano: 2020-09-21 16:54 | aktualizacja: 2020-09-21 17:06
autor: Jerzy Kruczek | źródło: eSport Body

eSport Body eSport Body to nowy kanał na YouTubie poświęcony profilaktyce zdrowia e-sportowca. Pamiętajmy, że zawodowy gracz to tak naprawdę sportowiec tylko w wirtualnym świecie i jak każdy zawodnik potrzebuje on odpowiedniego wsparcia w zakresie swojego zdrowia - zarówno psychicznego jak i fizycznego, aby osiągać lepsze wyniki. Temu ma właśnie służyć eSport Body.

eSport Body


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Branża e-sportowa intensywnie się rozwija, a sprawność i kondycja fizyczna graczy nie jest czymś, co znajduje się w centrum uwagi. E-sportowiec to z reguły osoba młoda, która jeszcze nie myśli o tym, że np. ból pleców czy inne dolegliwości związane z długim siedzeniem w jednej pozycji będą mu często towarzyszyć i w znaczący sposób staną na drodze do komfortowego funkcjonowania, dobrego samopoczucia czy po prostu osiągania optymalnych wyników w e-sporcie.

Z tą myślą powstał eSport Body, czyli projekt, który ma propagować zdrowy styl życia wśród graczy. To dzięki niemu sprawność i komfort e-sportowców może się poprawić i wpłynąć na ich wyniki. Polepszyć może się również pewność siebie, koncentracja i zręczność. eSport Body to także miejsce, w którym gracz może znaleźć takie informacje, jak ergonomia stanowiska pracy i ćwiczenia prewencyjne, które warto wykonywać np. przed lub tuż po graniu. Profilaktyka i rehabilitacja urazów przedstawiana jest na kanale przez doświadczonego fizjoterapeutę, specjalistę treningu medycznego - Dariusza Harmacińskiego. W oparciu o swoją wieloletnią praktykę i współpracę m.in. z zawodowymi sportowcami przedstawia on skuteczne rozwiązania najczęściej występujących przypadłości w pracy wymagającej długiego siedzenia jak i w świecie e-sportu.
 

- Zawodowy gracz to taki, który jest świadomy swojego ciała i wie, że bez dobrego przygotowania fizycznego nie ma szans na sukcesy w wirtualnym świecie gier. Oprócz pasji, wielkiego wysiłku i pracy, jaką w to wszystko wkłada, ważna jest także świadomość kompleksowego przygotowania. Inaczej mówiąc jako e-sportowiec musimy zadbać o swoją dobrą kondycję psychiczną i fizyczną, ale także o dietę i regenerację. Dlatego właśnie eSport Body, który będzie edukował graczy; podpowiadał o tym, jak ważne są ćwiczenia, profilaktyka i nawyki, które warto wprowadzić, by być efektywnym, przy jednoczesnej symbiozie ze swoim organizmem. Zdrowy gracz, to efektywny gracz - powiedział Dariusz Harmaciński.

Dariusz Harmaciński

Na kanale eSport Body emitowane są odcinki raz w tygodniu w każdą środę. Znaleźć tam można wyszczególnione sekcje, jak SOS, która przedstawia problem i szybkie rozwiązanie do niego, oraz GAMER, która to stanowi podstawę profilaktyki. Wraz z rozwojem kanału pojawiać się będą również inne, równie znaczące kategorie istotne w życiu e-sportowca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas OFC-1200 AE

Antena epoksydowa 1,3m z zawieszeniem AE na 1 satelitę -...

750 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama