reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

eSport Body - nowy kanał o profilaktyce zdrowia e-sportowca

dodano: 2020-09-21 16:54 | aktualizacja: 2020-09-21 17:06
autor: Jerzy Kruczek | źródło: eSport Body

eSport Body eSport Body to nowy kanał na YouTubie poświęcony profilaktyce zdrowia e-sportowca. Pamiętajmy, że zawodowy gracz to tak naprawdę sportowiec tylko w wirtualnym świecie i jak każdy zawodnik potrzebuje on odpowiedniego wsparcia w zakresie swojego zdrowia - zarówno psychicznego jak i fizycznego, aby osiągać lepsze wyniki. Temu ma właśnie służyć eSport Body.

eSport Body


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Branża e-sportowa intensywnie się rozwija, a sprawność i kondycja fizyczna graczy nie jest czymś, co znajduje się w centrum uwagi. E-sportowiec to z reguły osoba młoda, która jeszcze nie myśli o tym, że np. ból pleców czy inne dolegliwości związane z długim siedzeniem w jednej pozycji będą mu często towarzyszyć i w znaczący sposób staną na drodze do komfortowego funkcjonowania, dobrego samopoczucia czy po prostu osiągania optymalnych wyników w e-sporcie.

Z tą myślą powstał eSport Body, czyli projekt, który ma propagować zdrowy styl życia wśród graczy. To dzięki niemu sprawność i komfort e-sportowców może się poprawić i wpłynąć na ich wyniki. Polepszyć może się również pewność siebie, koncentracja i zręczność. eSport Body to także miejsce, w którym gracz może znaleźć takie informacje, jak ergonomia stanowiska pracy i ćwiczenia prewencyjne, które warto wykonywać np. przed lub tuż po graniu. Profilaktyka i rehabilitacja urazów przedstawiana jest na kanale przez doświadczonego fizjoterapeutę, specjalistę treningu medycznego - Dariusza Harmacińskiego. W oparciu o swoją wieloletnią praktykę i współpracę m.in. z zawodowymi sportowcami przedstawia on skuteczne rozwiązania najczęściej występujących przypadłości w pracy wymagającej długiego siedzenia jak i w świecie e-sportu.
 

- Zawodowy gracz to taki, który jest świadomy swojego ciała i wie, że bez dobrego przygotowania fizycznego nie ma szans na sukcesy w wirtualnym świecie gier. Oprócz pasji, wielkiego wysiłku i pracy, jaką w to wszystko wkłada, ważna jest także świadomość kompleksowego przygotowania. Inaczej mówiąc jako e-sportowiec musimy zadbać o swoją dobrą kondycję psychiczną i fizyczną, ale także o dietę i regenerację. Dlatego właśnie eSport Body, który będzie edukował graczy; podpowiadał o tym, jak ważne są ćwiczenia, profilaktyka i nawyki, które warto wprowadzić, by być efektywnym, przy jednoczesnej symbiozie ze swoim organizmem. Zdrowy gracz, to efektywny gracz - powiedział Dariusz Harmaciński.

Dariusz Harmaciński

Na kanale eSport Body emitowane są odcinki raz w tygodniu w każdą środę. Znaleźć tam można wyszczególnione sekcje, jak SOS, która przedstawia problem i szybkie rozwiązanie do niego, oraz GAMER, która to stanowi podstawę profilaktyki. Wraz z rozwojem kanału pojawiać się będą również inne, równie znaczące kategorie istotne w życiu e-sportowca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...