reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Italia gwałtownie traci abonentów

dodano: 2020-09-21 17:43
autor: Jan Borejko | źródło: Milano Finanza

Sky Italia 360 Liczba abonentów platformy Sky Italia spadła do 4,6 mln, co w porównaniu z 4,9 mln abonentów w okresie przed Covid-19 jest ogromnym spadkiem i może mieć wpływ na zmiany personalne, co już nastąpiło, bo włoską platformę opuszczają kolejni menedżerowie. Giovanni Ciarlariello, Chief Media, Digital & Data Officer, odszedł z Sky Italia, bo postanowił podjąć nowe wyzwania zawodowe. Informacje o danych rynkowych uzyskał włoski dziennik Milano Finanza.

Sky Italia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spadek liczby abonentów Sky Italia na pewno wynika częściowo z braku wydarzeń sportowych na żywo w związku z wprowadzeniem środków podczas blokady podczas pandemii koronawirusa, ale także z powodu szerzącego się piractwa.

Negatywne wyniki skłoniły prezesa Maximo Ibarra do rozważenia planu racjonalizacji zatrudnienia, który zostałby wdrożony od stycznia 2021 r. i spowodowałby likwidację 350 miejsc pracy, w tym menedżerów, pracowników, dziennikarzy i kadry administracyjnej z około 4000 pracowników Sky Italia.

Są też pozytywne wiadomości, gdyż liczba abonentów naziemnej telewizji cyfrowej wciąż rośnie - do 600 tys., a aktywacje usług na światłowodzie są powyżej początkowych prognoz. Jednak ARPU z naziemnej telewizji cyfrowej wynosi około 27 euro, w porównaniu z ARPU 41-42 euro dla abonentów platformy satelitarnej.

W dużej mierze przyszła strategia będzie zależała od wyników zbliżającej się aukcji praw transmisji meczów Serie A na lata 2021-2024.

Źródło: milanofinanza.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum NytroBox NS+

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...