reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powstaje 2. sezon serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”

dodano: 2020-09-22 17:56
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Kruk Szepty słychać po zmroku 4K CANAL+ rusza z produkcją kolejnego sezonu serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Wznawia też zdjęcia do „Klangoru”. Premiera obydwu seriali, opartych na oryginalnych scenariuszach, planowana jest wiosną 2021. Główne role męskie zagrają w nich aktorzy, których już jesienią będzie można oglądać w serialowej superprodukcji „Król” - Michał Żurawski (Kruk) oraz Arkadiusz Jakubik (Klangor).

fot. Jarosław Sosiński
Kruk Szepty słychać po zmroku fot. Jarosław Sosiński


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kruk. Szepty słychać po zmroku

Nad kontynuacją kryminalnej historii o inspektorze z wydziału kryminalnego policji Adamie Kruku ponownie pracuje duet - scenarzysta Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca. Stacja nie ujawnia wątków scenariusza. Wiadomo jednak, że zdjęcia do produkcji zakończą się w połowie lutego 2021 roku, a będą realizowane między innymi na malowniczym Podlasiu.
 

- „Kruk. Szepty słychać po zmroku” był ogromnym sukcesem. Adam Kruk grany przez Michała Żurawskiego, stróż prawa zmagający się z demonami dzieciństwa, to postać złożona, niejednoznaczna, zapadająca w pamięć. Dla nas było tylko kwestią czasu, kiedy powróci na ekrany. Zależało nam, żeby mroczną fabułę drugiego sezonu realizować z tym samym zespołem twórców. To się szczęśliwie udało i dlatego jesteśmy pewni, że kolejna odsłona „Kruka” będzie znakomitym rozwinięciem pierwszej serii. Scenariuszowo, aktorsko i realizacyjnie - mówi Małgorzata Seck, Wiceprezes Zarządu ds. Programowych CANAL+ Polska.

W rolach głównych: Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Dominika Kluźniak, Zbigniew Stryj. Autorami formatu są: Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł. Autorem zdjęć jest Witek Płóciennik, a muzyki Bartosz Chajdecki. Za scenografią serialu odpowiada Agata Stóżyńska, za kostiumy Ewa Różewska, a za charakteryzację Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji Aleksandra Skraba.

Pierwszy sezon „Kruk. Szepty słychać po zmroku” podbił serca rzeszy fanów także za granicą. Międzynarodowe jury 24. edycji prestiżowego festiwalu Mediamixx w Salonikach przyznało oryginalnej produkcji CANAL+ dwie nagrody. Serial został uhonorowany w kategoriach: najlepszy serial dramatyczny (Best Drama) oraz najlepszy scenariusz (Best Writing). Znalazł się też na finałowej liście w kategoriach najlepsze zdjęcia (Best Cinematography) oraz najlepszy reżyser (Best Director). Jest jednym z najlepiej ocenianych seriali w historii polskiej tv przez filmweb.pl.

Klangor

W październiku, po kilku miesiącach przerwy związanej z pandemią, wznawiane będą też zdjęcia na planie serialu „Klangor” z gwiazdorską obsadą. Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Aleksandra Popławska, Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Czerwińska i Maciej Musiał zagrają w nim po okiem reżysera Łukasza Kośmickiego.

Scenariusz produkcji, autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego, powstał w ramach pierwszej edycji CANAL+ SERIES LAB, cyklicznych warsztatów przeznaczonych dla twórców filmowych, scenarzystów i reżyserów. Tytułowy „Klangor” oznacza krzyk żurawi zwiastujący nadejście wiosny, symbol nadziei. Stacja nie ujawnia wątków scenariusza.
 
Maciej Musiał w serialu „Klangor”, fot.  Karolina Grabowska

Za zdjęcia do serialu „Klangor” odpowiada Witold Płóciennik, scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż Wojciech Mrówczyński oraz Piotr Kmiecik.

Producentem wykonawczym obydwu seriali jest Opus TV. Jego spółka-matka Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową „Idę”, „Zimną wojnę”, w koprodukcji z CANAL+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...