reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy transmisji telewizji w sieci 5G w Austrii

dodano: 2020-09-22 15:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ORS.at/infosat.de

5G Broadcast ORs austria 360px.jpg Z okazji Dni Mediów Austriackich (23/24 września) publiczności zostanie zaprezentowany nowy standard transmisji 5G Broadcast, czyli cyfrowa telewizja naziemna w sieci 5G. Austriacki ORS jest znacząco zaangażowany w rozwój i obecnie przeprowadza na dużą skalę w Wiedniu operację testową emisji telewizji w 5G.

ORS.at
5G Broadcast ORS austria 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki nowemu standardowi transmisji linearne treści mogą być dystrybuowane bezpośrednio do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony lub tablety - bez karty SIM.

W ramach Dni Mediów Austriackich zostanie zademonstrowana na żywo bezpośrednia transmisja telewizji linearnej na urządzenia mobilne.

„Transmisja 5G to przyszłość cyfrowej telewizji naziemnej dla nadawców, sieci komórkowych i konsumentów”

Próbna sieć 5G ruszyła w Wiedniu
Wiosną 2020 roku ORS rozpoczął testy transmisji 5G w Wiedniu, w ramach której nowy standard transmisji będzie badany w ciągu najbliższych kilku lat w systemach transmisyjnych w wiedeńskim Kahlenbergu i w Wiedniu Liesing.

- Od lata 2020 r. nasze samochody pomiarowe jeżdżą również po drogach w Wiedniu, aby symulować różne prędkości chodzenia i jazdy oraz testować jakość odbioru sygnału. Już pierwsze pośrednie wyniki potwierdzają jakość transmisji i cieszymy się, że możemy po raz pierwszy przedstawić ekskluzywne informacje w ramach dni medialnych - mówi kierownik projektu ORS, dr. Johann Mika.


Interakcja z komunikacją mobilną
W kolejnej fazie ma zostać przetestowana interakcja między operatorami telewizyjnymi a operatorami sieci komórkowych (BNO i MNO). Przy dużych transmisjach na żywo transmisja 5G może odciążyć sieci komórkowe i zapewnić wysoki stopień niezawodności.

- Wzajemne oddziaływanie technologii radiowej i komórkowej tworzy hybrydową sieć komunikacyjną, która może zapewnić użytkownikom wrażenia konkurencyjne w stosunku do usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix czy Amazone Prime - przekonuje Michael Wagenhofer.


Źródło: www.ors.at  www.ors.at 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Antena Galaxy Viva Combo V/H 24dB

Nowoczesna antena szerokopasmowa Galaxy Viva. Do w obu odbioru naziemnych...

109 zł Więcej...