reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Lekcja miłości” - film dokumentalny w koprodukcji HBO Europe

dodano: 2020-09-21 22:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: HBO

Lekcja miłości HBO „Lekcja miłości” to najnowszy polski film dokumentalny HBO Europe opowiadający o odwadze, miłości i pasji. Przedstawia historię Joli – kobiety, która po 45 latach małżeństwa znajduje w sobie siłę, żeby odejść od męża, zacząć życie od nowa i cieszyć się każdą jego chwilą. Premiera dokumentu „Lekcja miłości” odbędzie się 4 października w HBO i HBO GO.

© HBO Europe s.r.o., Fundacja Widok, MX35 Ruzik Twardowski Wajda Sp.j., Aura Films sp. z o.o., Zamek
Lekcja miłości HBO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Ta cząstka życia należy do mnie!” – mówi Jola, uciekając po 45 latach od pełnego przemocy małżeństwa. Wreszcie bawi się w towarzystwie przyjaciółek, tańczy, śpiewa i niespodziewanie podczas lekcji bachaty poznaje przystojnego mężczyznę. Czy w wie­ku 69 lat będzie gotowa otworzyć się na pierwszą w swoim życiu miłość?

Przez całe życie Jola robiła tylko to, czego oczekiwali od niej inni. Jako matka sześciorga dzieci i żona porywczego męża codziennie robiła makijaż, wkładała kolorowe ubrania i udawała, że wszystko jest w porządku. Jednak pewnego dnia coś w niej pęka – Jola odnajduje w sobie siłę, aby odejść od męża i zacząć żyć pełnią życia. Spotyka się z przyjaciółkami, tańczy w Kawiarni Uśmiech, pisze wiersze i piosenki. Śpiewa o miłości – uczuciu, o którym zawsze marzyła, ale nigdy go nie zaznała. Niespodziewanie spotyka Wojtka, który traktuje ją jak królową. Czy będzie umiała otworzyć się na miłość, po raz pierwszy w swoim życiu? Zwłaszcza, gdy dowiaduje się, że ma mniej czasu, niż przypuszczała.

Reżyserkami filmu dokumentalnego „Lekcja miłości” są Kasia Mateja i Małgorzata Goliszewska, która wraz z Anną Stylińską stworzyła scenariusz produkcji. Obowiązki producentów pełniły Anna Stylińska z ramienia Fundacji Widok oraz Izabela Łopuch z ramienia HBO Europe. Producentką wykonawczą HBO Europe była Hanka Kastelicova. Pozostali producenci: Anna Bławut-Mazurkiewicz z Aura Films, Mateusz Wajda oraz Grzegorz Ruzik z MX35 Ruzik Twardowski Wajda oraz Zamek Książąt Pomorskich. Film powstał przy wsparciu finansowym PISF. HBO Europe jest koproducentem obrazu.
 
© HBO Europe s.r.o., Fundacja Widok, MX35 Ruzik Twardowski Wajda Sp.j., Aura Films sp. z o.o., Zamek Książąt Pomorskich

„Lekcja miłości” pierwszy raz została zaprezentowana na prestiżowym festiwalu IDFA 2019 w Amsterdamie w ramach konkurs First Appearance, brała także udział w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity i zdobyła nagrodę Miesięcznika „Zwierciadło” dla Najlepszego Filmu o Tematyce Psychologicznej, oraz Grand Prix Dolnego Śląska. W końcu sierpnia Kasia Mateja i Małgorzata Goliszewska otrzymały również nagrodę za najlepszą reżyserię na Festiwalu Filmów Dokumentalnych DOKer w Moskwie.

Premiera filmu dokumentalnego „Lekcja miłości” w HBO i HBO GO odbędzie się 4 października. Film będzie dostępny w HBO GO od rana, a emisja w HBO odbędzie się o godz. 22:20.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...