Szlagier w Bełchatowie w 3. kolejce PlusLigi

dodano: 2020-09-23 22:14 | aktualizacja: 2020-09-25 11:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat Sport

PGE Skra Bełchatów PlusLiga siatkówka Polsat Sport Pojedynek PGE Skry z ZAKSĄ będzie największym hitem 3. kolejki PlusLigi. Pozostałe spotkania tej kolejki również zapowiadają się niezwykle interesująco. Sprawdź terminarz i plan transmisji meczów 3. kolejki PlusLigi w Polsacie Sport.

PlusLiga
PlusLiga

Trzecią serię gier rozpocznie w piątek mecz GKS Katowice – Asseco Resovia.
Siatkarze z Katowic mają na koncie dwa zwycięstwa. Na inaugurację pewnie wygrali w trzech setach w Suwałkach. W drugiej kolejce odwrócili losy meczu ze Stalą Nysa – po dwóch przegranych setach doprowadzili do tie-breaka, w którym wygrali 15:12. Asseco Resovia zagrała do tej pory tylko raz, ale wyprawy do Jastrzębia-Zdroju nie będą wspominali dobrze, bo gospodarze w trzech partiach dali im lekcję siatkówki.

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin to dla "gdańskich lwów" pierwszy w tym sezonie występ w Ergo Arenie.
Siatkarze trenera Michała Winiarskiego mieli utrudnione przygotowania z powodu serii zakażeń koronawirusem i długiej kwarantanny. Mecz pierwszej kolejki przełożono na późniejszy termin, a w drugiej gdańszczanie nadspodziewanie łatwo rozprawili się w Radomiu z Cerrad Enea Czarnymi. Wygrali 3:0 (25:11 w trzecim secie!), a udany ligowy debiut w ekipie Trefla zaliczył Mariusz Wlazły, który zgarnął statuetkę MVP. Rywalem gdańszczan będzie Cuprum. Siatkarze z Lubina w poprzednich meczach straszyli ekipy z czołówki – urwali seta PGE Skrze i dwa Vervie. Czy w Gdańsku uda się im wygrać po raz pierwszy w tym sezonie wygrać trzy?

Sobotnie starcie PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zapowiada się na hit kolejki.
Bełchatowianie, po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 nad Cuprum Lubin, doznali porażki 1:3 we własnej hali w konfrontacji z "Jurajskimi Rycerzami". Czy zdołają pozbierać się na mecz z ekipą z Kędzierzyna, która w pierwszych meczach sezonu gra jak z nut. Przekonali się o tym siatkarze Stali Nysa i MKS Będzin, których ZAKSA ograła w trzech setach.

Na sobotę zaplanowano mecz Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie.
Olsztynianie w tym sezonie jeszcze nie wygrali, a w poprzedniej kolejce ponieśli dotkliwą porażkę 0:3 w Hali Urania w "derbach północy" ze Ślepskiem. "Jurajscy Rycerze" pojadą do stolicy Warmii po efektownym zwycięstwie 3:1 nad PGE Skrą i będą chcieli sięgnąć po kolejne trzy punkty na wyjeździe.

Niedzielne zmagania rozpocznie spotkanie MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom.
Podopieczni trenera Andrzeja Kowala na inaugurację ulegli u siebie 0:3 GKS Katowice, by tydzień później pewnie wygrać 3:0 w Olsztynie. Siatkarze z Radomia, dla odmiany w pierwszej kolejce pokonali 3:2 Indykpol AZS, a w drugiej ponieśli klęskę 0:3 w konfrontacji z Treflem Gdańsk.

W meczu MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel faworytem będą goście, którzy efektownie rozpoczęli nowy sezon. Zacięte wyjazdowe starcie z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:2, a następnie pewnie pokonali u siebie Asseco Resovię 3:0. Siatkarze trenera Jakuba Bednaruka jeszcze nie zdobyli nawet punktu, ale grali z wymagającymi przeciwnikami. Ulegli 1:3 Vervie i 0:3 ZAKSIE, a teraz zmierzą się z kolejnym kandydatem do medalu.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Stal Nysa to spotkanie kończące 3. kolejkę.
Dla siatkarzy ze stolicy będzie to pierwszy w tym sezonie mecz na Torwarze. Z wyjazdów przywieźli dwa zwycięstwa i pięć punktów, ogrywając 3:1 MKS Będzin i 3:2 Cuprum. Będą również faworytami konfrontacji ze Stalą. Beniaminek PlusLigi rozpoczął rozgrywki od porażki 0:3 z ZAKSĄ we własnej hali. Drugie spotkanie przyniosło pierwszy punkt po wyjazdowej porażce 2:3 z GKS. Czy kolejne przyniesie pierwsze zwycięstwo?