reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV4: Fizjoterapeuta drużyny NBA i sześciotysięczniki

dodano: 2020-09-26 10:59 | aktualizacja: 2020-09-26 12:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” W sobotę, 26 września br. o godz. 21:00 w kanale TV4 wyemitowany zostanie premierowo czwarty odcinek programu „Wspaniali ludzie”. Jego gospodarzem będzie Mariusz Węgłowski. Wystąpią Magdalena Lassota - miłośniczka Himalajów i fotografii, mierząca się nie tylko z wysokogórskimi szczytami ale też ze swoją depresją, oraz Łukasz Ulma - fizjoterapeuta jednej z drużyn NBA (National Basketball Association), inicjator samochodowych rajdów dla niewidomych i niedowidzących, trener MMA, który zmaga się z cierpieniem po śmierci dziecka i własną nieuleczalną chorobą.

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” Mariusz Węgłowski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszym gościem Mariusza Węgłowskiego w czwartym odcinku „Wspaniałych ludzi” będzie Magdalena Lassota - podróżniczka, miłośniczka gór, fotografka i pisarka. Zanim trafiła w najwyższe góry świata przeszła Sudety, Karkonosze i Andy. Nie boi się samotnych wypraw nawet w Himalaje, ale przeżyła tam ostry atak choroby wysokościowej: z obrzękiem mózgu, płuc i skręconą kostką śmigłowcem została przetransportowana do szpitala. Mimo to wróciła w Himalaje, by spędzić dwa miesiące w bazie na Evereście, wśród wspinaczy i Szerpów. Fotografowała ich, przyglądała się ich życiu w bazie i przeprowadziła setki rozmów.  Tak powstała książka „W cieniu Everestu” - nie o górze, lecz o „everestowej gorączce” i o ludziach: o tym, dlaczego muszą się wspiąć, ile przeszli, by dotrzeć pod Everest, a także o tym, z czym i o co tak naprawdę walczą. Magdalena Lassota rozumie walkę ze sobą i o siebie, bo sama choruje na depresję, kilka lata temu miała załamanie nerwowe i spędziła w szpitalu psychiatrycznym trzy miesiące. Wie, co znaczy musieć coś sobie udowadniać. 

W tym odcinku widzowie poznają też Łukasza Ulmę - fizjoterapeutę i inicjatora czterech samochodowych rajdów dla niewidomych i niedowidzących. Sam przeszedł w życiu wiele bardzo trudnych chwil - jako jedenastolatek został sam z ojcem alkoholikiem, cierpi na przewlekłą nieuleczalną chorobę, niedawno stracił córeczkę, z której śmiercią on i jego rodzina nadal nie mogą się pogodzić. Jednak nigdy się nie poddaje i zawsze stawia sobie ambitne cele, wierząc, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedy postanowił spełnić marzenie, by pracować dla jednej z najbardziej utytułowanych drużyn koszykówki NBA, wytrwale słał aplikacje i listy motywacyjne, a gdy to nie przynosiło rezultatów pojechał do Stanów Zjednoczonych Ameryki (transmisje w nSport+, Canal+, Canal+ 1, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Now i Canal+ 4K Ultra HD - więcej tutaj). Choć nie znał w Chicago nikogo, uparcie pukał do wszystkich drzwi, aż dotarł do osoby o polsko brzmiącym nazwisku, która zgodziła się z nim porozmawiać i dostał się na upragniony staż. Teraz trenuje zawodników i zawodniczki MMA, szkoli terapeutów na całym świecie. 

„Wspaniali ludzie” to spotkania z osobami, które - przezwyciężając przeciwności, ograniczenia i własne słabości - stały się inspiracją i wsparciem dla innych. Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - znany m.in. dzięki głównym rolom w takich serialach jak „Policjantki i policjanci” (emisja w kanałach Polsat 1, TV4 i TV6 - więcej tutaj) czy „Święty” (emisja w TV4 i TV6 - więcej tutaj), prowadzeniu programu „Zawodowiec - amator” (emisja w ATM Rozrywka TV), czy uczestnictwu w widowisku „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” (emisja w telewizji Polsat - więcej tutaj), odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich (więcej tutaj).
 
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Magdalena Lassota w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Magdalena Lassota w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Magdalena Lassota w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Magdalena Lassota w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Magdalena Lassota wystąpi w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Magdalena Lassota
Magdalena Lassota wystąpi w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Magdalena Lassota
Łukasz Ulma w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Łukasz Ulma w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat


„Wspaniali ludzie” - emisja w soboty o godz. 21:00 w TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

99 zł Więcej...