reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV4: Fizjoterapeuta drużyny NBA i sześciotysięczniki

dodano: 2020-09-26 10:59 | aktualizacja: 2020-09-26 12:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” W sobotę, 26 września br. o godz. 21:00 w kanale TV4 wyemitowany zostanie premierowo czwarty odcinek programu „Wspaniali ludzie”. Jego gospodarzem będzie Mariusz Węgłowski. Wystąpią Magdalena Lassota - miłośniczka Himalajów i fotografii, mierząca się nie tylko z wysokogórskimi szczytami ale też ze swoją depresją, oraz Łukasz Ulma - fizjoterapeuta jednej z drużyn NBA (National Basketball Association), inicjator samochodowych rajdów dla niewidomych i niedowidzących, trener MMA, który zmaga się z cierpieniem po śmierci dziecka i własną nieuleczalną chorobą.

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” Mariusz Węgłowski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszym gościem Mariusza Węgłowskiego w czwartym odcinku „Wspaniałych ludzi” będzie Magdalena Lassota - podróżniczka, miłośniczka gór, fotografka i pisarka. Zanim trafiła w najwyższe góry świata przeszła Sudety, Karkonosze i Andy. Nie boi się samotnych wypraw nawet w Himalaje, ale przeżyła tam ostry atak choroby wysokościowej: z obrzękiem mózgu, płuc i skręconą kostką śmigłowcem została przetransportowana do szpitala. Mimo to wróciła w Himalaje, by spędzić dwa miesiące w bazie na Evereście, wśród wspinaczy i Szerpów. Fotografowała ich, przyglądała się ich życiu w bazie i przeprowadziła setki rozmów.  Tak powstała książka „W cieniu Everestu” - nie o górze, lecz o „everestowej gorączce” i o ludziach: o tym, dlaczego muszą się wspiąć, ile przeszli, by dotrzeć pod Everest, a także o tym, z czym i o co tak naprawdę walczą. Magdalena Lassota rozumie walkę ze sobą i o siebie, bo sama choruje na depresję, kilka lata temu miała załamanie nerwowe i spędziła w szpitalu psychiatrycznym trzy miesiące. Wie, co znaczy musieć coś sobie udowadniać. 

W tym odcinku widzowie poznają też Łukasza Ulmę - fizjoterapeutę i inicjatora czterech samochodowych rajdów dla niewidomych i niedowidzących. Sam przeszedł w życiu wiele bardzo trudnych chwil - jako jedenastolatek został sam z ojcem alkoholikiem, cierpi na przewlekłą nieuleczalną chorobę, niedawno stracił córeczkę, z której śmiercią on i jego rodzina nadal nie mogą się pogodzić. Jednak nigdy się nie poddaje i zawsze stawia sobie ambitne cele, wierząc, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedy postanowił spełnić marzenie, by pracować dla jednej z najbardziej utytułowanych drużyn koszykówki NBA, wytrwale słał aplikacje i listy motywacyjne, a gdy to nie przynosiło rezultatów pojechał do Stanów Zjednoczonych Ameryki (transmisje w nSport+, Canal+, Canal+ 1, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Now i Canal+ 4K Ultra HD - więcej tutaj). Choć nie znał w Chicago nikogo, uparcie pukał do wszystkich drzwi, aż dotarł do osoby o polsko brzmiącym nazwisku, która zgodziła się z nim porozmawiać i dostał się na upragniony staż. Teraz trenuje zawodników i zawodniczki MMA, szkoli terapeutów na całym świecie. 

„Wspaniali ludzie” to spotkania z osobami, które - przezwyciężając przeciwności, ograniczenia i własne słabości - stały się inspiracją i wsparciem dla innych. Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - znany m.in. dzięki głównym rolom w takich serialach jak „Policjantki i policjanci” (emisja w kanałach Polsat 1, TV4 i TV6 - więcej tutaj) czy „Święty” (emisja w TV4 i TV6 - więcej tutaj), prowadzeniu programu „Zawodowiec - amator” (emisja w ATM Rozrywka TV), czy uczestnictwu w widowisku „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” (emisja w telewizji Polsat - więcej tutaj), odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich (więcej tutaj).
 
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Magdalena Lassota w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Magdalena Lassota w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Magdalena Lassota w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Magdalena Lassota w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Magdalena Lassota wystąpi w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Magdalena Lassota
Magdalena Lassota wystąpi w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Magdalena Lassota
Łukasz Ulma w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Łukasz Ulma w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat


„Wspaniali ludzie” - emisja w soboty o godz. 21:00 w TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 290 zł Więcej...
reklama