reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zabójczy tydzień” i klasyka w październiku w TNT

dodano: 2020-09-28 00:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT W październiku br. kanał TNT poleca widzom - w ramach pasma „Serialowe klasyki w TNT” takie seriale jak „Domek na prerii”, „Doktor Quinn”, „MacGyver” i „Strażnik Teksasu”, w cyklu „Wielkie kino” takie filmy jak „Dracula”, „Zabójcza broń 2”, „Z piekła rodem” i „W 80 dni dookoła świata”, w cyklu „Piątki w akcji” takie produkcje jak „6 kul”, „Święci z Bostonu”, „Zabójcza broń”, „Equilibrium” i „Quest”, a w ramach pasma „Zabójczy tydzień” takie filmy jak „Zabójcza broń”, „Zabójcza broń 2”, „Zabójcza broń 3” i „Zabójcza broń 4”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2020 roku w ofercie kanału TNT:

„Serialowe klasyki w TNT”:
emisja: od poniedziałku do piątku o 11:05
Jak informuje nadawca, „Serialowe klasyki w TNT” to kontynuacja wrześniowego cyklu prezentującego najpopularniejsze seriale minionego stulecia. Bohaterowie „Domku na prerii”, „Doktor Quinn”, „MacGyvera” oraz „Strażnika Teksasu” przez wiele lat rozpalali emocje i wyobraźnię widzów na całym świecie (więcej tutaj)

„Domek na prerii” (emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 11:05) był wzruszającą obyczajową opowieścią o rodzinie amerykańskich pionierów, którzy przeprowadzają się do miasteczka Walnut Grove w Minessocie. Caroline (w tej roli Karen Grassle) i Charles (Michael Landon) to zgrane małżeństwo z trójką córek, które w nowym miejscu przeżywa wiele perypetii mimo, że wiedzie spokojne i proste życie. Serial wiernie oddaje klimat i realia życia w drugiej połowie XIX wieku, jednocześnie poruszając problemy ważne do dziś, np. gwałt, kwestię segregacji rasowej czy prawa kobiet.

Z kolei „Doktor Quinn” (emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 13:05) to legendarna historia walecznej i ambitnej lekarki, która otwiera prywatną praktykę na Dzikim Zachodzie porzucając wielkomiejskie życie. Będąc kobietą nie wzbudza oczywiście zaufania swoich pacjentów oraz mieszkańców miasteczka. Nie tak łatwo jednak złamać upór Michaeli Quinn (Jane Seymour) - wkrótce okazuje się, że jej wiedza i doświadczenie są nieocenione w wielu sytuacjach. To także bohaterka o wielkim sercu, która adoptowała trójkę osieroconych dzieci oraz związała się z tajemniczym samotnikiem - Byronem Sullym (Joe Lando). 

„MacGyver” (emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00) to kolejna kultowa propozycja serialowa, której tytułowym bohaterem jest uzdolniony agent specjalny, który zatrudnił się w tajemniczej fundacji. Każdy odcinek to kolejne wyzwanie i niebezpieczne zadanie. Bohater jest jednak prawdziwą „złotą rączką” i potrafi skonstruować skomplikowane wynalazki z tego, co znajduje wokół siebie. Ma także swój własny, honorowy kodeks, a zamiast broni, częściej decyduje się używać swoich umiejętności związanych ze wschodnimi sztukami walki.  

„Strażnik Teksasu” (emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00) grany przez Chucka Norrisa to z kolei wyjątkowo honorowy pracownik służb państwowych. Bohater cieszy się nieposzlakowaną opinią i zaufaniem mieszkańców. Wykorzystując swoje umiejętności w sztukach walki jest postrzegany jako prawdziwy gwarant bezpieczeństwa. Dodatkowo strażnik Cordell Walker współpracuje ze swoim zupełnym przeciwieństwem - Jimmy’m Trivette. Tej dwójce często pomaga także lokalna pani prokurator - Alex Cahill (Sheree J. Wilson). Kolejne śledztwa przyprawiają widzów o dreszcze emocji, a każde zwycięstwo kompani świętują w swoim ulubionym pubie, należącym do emerytowanego strażnika C.D. Parkera (Noble Willingham), który zresztą często służy swoim doświadczeniem i pomocą w rozwikłaniu kolejnych zagadek.

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki o 21:00
Bohaterem „6 kul” (emisja w piątek, 2 października br. o godzinie 21:00) jest Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme), który przeszedł na emeryturę z powodu oskarżeń o spowodowanie śmierci niewinnych ludzi. Obiera nową drogę i zaczyna zarabiać na życie odszukując zaginionych ludzi. Jego codzienność diametralnie zmienia się, gdy odwiedza go zrozpaczony zawodnik MMA Andrew Fayden (Joe Flanigan), którego córka została uprowadzona z hotelu. Sportowiec stara się namówić byłego żołnierza, by pomógł mu odnaleźć nastolatkę. Samson jest z kolei świadomy, że czas działa na niekorzyść śledztwa i ma ogromny dylemat czy podjąć się tego karkołomnego zadania...

Bracia McManus to starannie wykształcony, nierozłączny duet. Pewnego wieczoru, do ulubionego pubu Connera i Murphy’ego (Norman Reedus i Sean Patrick Flanery) wpada rosyjska mafia, a bohaterowie są zmuszeni walczyć w swojej obronie, a jednocześnie bez mrugnięcia okiem pozbawiają życia złoczyńców. Niedługo po tym wydarzeniu bohaterowie mają proroczy sen, w którym Bóg prosi ich o pomoc w walce ze złem. Od tej pory bracia „oczyszczają” miasto z przestępców, a mieszkańcy nazywają ich „świętymi”. Ten duet ma swój kodeks honorowy, sprowadzający się do jednego zdania: „układ jest prosty - zły człowiek to martwy człowiek”. Jak czytamy w opisie, „Święci z Bostonu” (emisja w piątek, 9 października br. o godzinie 21:10) przewracają do góry nogami tradycyjny układ sił widoczny w kinie akcji i rzucają świeże spojrzenie na gangsterskie kino akcji (więcej tutaj).

„Zabójcza broń” (emisja w piątek, 16 października br. o godzinie 21:00) rozpoczyna się w momencie, gdy policjant Martin Riggs (Mel Gibson) zostaje przeniesiony na inny posterunek. Przydzielony zostaje mu też nowy partner, człowiek o nienagannej opinii – Roger Murtaugh (Danny Glover). Pierwsze zadanie dla tego duetu to zbadanie pewnego wyjątkowo dziwnego samobójstwa. Okazuje się też, że szybko po rozpoczęciu śledztwa partnerzy zostają wplątani w mafijne porachunki. Rozwiązanie tej zagadki utrudnia także fakt, że mężczyźni wyjątkowo się nie lubią. Czy policjanci nauczą się ze sobą współpracować (więcej tutaj)?

„Equilibrium” (emisja w piątek, 23 października br. o godzinie 21:00) to produkcja ukazująca fikcyjną antyutopię. Politykom nowego państwa wydaje się, że udało im się opracować niezawodny sposób, jak zapobiec konfliktom zbrojnym w przyszłości. Wszyscy obywatele codziennie mają obowiązek zażycia dawki specjalnego leku, który hamuje w nich wszystkie emocje. W państwie zakazane jest też uprawianie sztuki lub hodowanie zwierząt domowych. To miejsce ma swojego przywódcę - tajemniczego Ojca, który obwieszcza swoje kolejne rozkazy i doktryny za pomocą wszechobecnych telebimów. Jeden ze strażników nowego ładu pewnego dnia postanawia nie zażyć leku i odkrywa fascynujący świat uczuć. Okazuje się jednocześnie, że takich rebeliantów jest znacznie więcej... (więcej tutaj)

Młodzieniec zamieszkujący nowojorskie slumsy - Christopher Dubois (Jean-Claude Van Damme) - kradnie lokalnym gangsterom torbę wypełnioną pieniędzmi. Chcąc uciec z miasta wsiada na statek płynący w stronę Hongkongu. Christopher Dubois zostaje sprzedany jako żywy towar i rozpoczyna obóz dla przyszłych zawodników walk... Po wielu miesiącach treningów staje się tak dobry, że zostaje wykupiony przez Lorda Dobbsa (Roger Moore). Pod opieką nowego „trenera” bohater startuje w zawodach, w których nagrodą jest smok wykonany ze szczerego złota. Na drodze do zwycięstwa stoją jednak najlepsi zawodnicy z całego świata... Jak czytamy w opisie, „Quest” (emisja w piątek, 30 października br. o godzinie 21:10) to doskonały przykład kina akcji, które nie pozwala się widzom nudzić nawet przez minutę, a swoim finałem zaskakuje każdego oglądającego.

„Wielkie kino”:
emisja: w środy o 21:00
„Dracula” (emisja w środę, 7 października br. o godzinie 21:00) to filmowa historia rumuńskiego, nieśmiertelnego księcia (Gary Oldman), który od wielu stuleci przebywa zamknięty w swojej mrocznej posiadłości. Pewnego dnia odwiedza go prawnik Jonathan Harker (Keanu Reeves) proponując mu sprzedaż zabytkowego opactwa. Stary hrabia przypadkiem natrafia na zdjęcie narzeczonej, które jego gość zawsze nosi przy sobie. Mina (Winona Ryder) przypomina wampirowi jego ukochaną, która dawno temu odebrała sobie życie. Tytułowy bohater wiedziony nadzieją, że uda mu się odzyskać utraconą miłość, więzi Jonathana Harkera w swojej posiadłości, a sam dokonuje magicznej przemiany w młodego i przystojnego mężczyznę. Rozpoczyna podróż do Londynu zdeterminowany, by rozkochać w sobie piękną, młodą kobietę (więcej tutaj).

W środę, 14 października br. o godzinie 21:00 TNT pokaże film „Zabójcza broń 2” (więcej tutaj).

Kolejna propozycja TNT to „Z piekła rodem” (emisja w środę, 21 października br. o godzinie 21:00). Akcja tej produkcji rozgrywa się w Londynie w 1888 roku. W tym ogromnym mieście panoszy się groźny, seryjny morderca posługujący się wyjątkowo wyrafinowanymi metodami. Cały Londyn nazywa go „Kubą Rozpruwaczem”. Na cel przestępca obiera prostytutki i z lekarską dokładnością nacina i rozczłonkowuje ich ciała. Bezsilna policja nie może odnaleźć złoczyńcy. Właśnie wtedy na horyzoncie pojawia się zdolny inspektor Frederick Abberline (Johnny Depp). Mężczyzna ma unikalne zdolności - potrafi przewidzieć, która kobieta będzie kolejną ofiarą. W śledztwie pomaga mu jedna z kurtyzan – Mary Kelly (Heather Graham). Czy uda im się zdemaskować mordercę (więcej tutaj)?

„W 80 dni dookoła świata” (emisja w środę, 28 października br. o godzinie 21:00) to kolejna ekranizacja bestsellerowej powieści Juliusza Verne’a. Film przedstawia barwne i nieco zabawne przygody angielskiego, niedocenianego naukowca - Phileasa Fogga (Stephen Coogan), który wraz ze swoim służącym (Jackie Chan) postanawiają przemierzyć cały świat w 80 dni. Fogg pragnie wreszcie zostać traktowany poważnie przez klub angielskich dżentelmenów - jego dotychczasowe wynalazki, jak na przykład wrotki, urządzenia do latania czy wytwarzacze elektryczności, traktowane są przez jego kolegów naukowców raczej mało poważnie. Główny bohater ma jednak plan i zamierza udowodnić autentyczność swoich odkryć. W tym celu podejmuje wyzwanie - chce dzięki swoim wynalazkom przemierzyć świat w rekordowo krótkim czasie. Podczas tej brawurowej podróży wraz ze swoimi kompanami spotyka znane postacie XIX stulecia, przeżywa niesamowite przygody i spełnia swoje najbardziej szalone marzenia (więcej tutaj).

„Zabójczy tydzień”:
emisja: codziennie (od 12 października br.) o 21:00
„Zabójcza broń” do dziś wyznacza standardy światowego kina akcji. Jest prawdziwą klasyką gatunku oraz pierwowzorem dla wielu produkcji z policyjnymi bohaterami. Historia rozpoczyna się, gdy przewrotny los i sprytny przełożony łączy w zawodowy duet dwa kompletne przeciwieństwa: Martina Riggsa (Mel Gibson), który zrozpaczony po śmierci żony myśli o samobójstwie oraz Rogera Murtaugh’a (Danny Glover). Policjanci są jak ogień i woda. Stopniowo jednak okazuje się, że przeciwieństwa się przyciągają, a każdy z nich wnosi do prowadzonych śledztw inne, ważne umiejętności. Tym sposobem ten policyjny duet otrzymuje kolejne, wymagające zadania. W pierwszej części („Zabójcza broń”) badają pewne tajemnicze samobójstwo wplątując się przypadkowo w mafijne porachunki (więcej tutaj). Druga odsłona produkcji („Zabójcza broń 2”) to z kolei misja ochraniania księgowego, który jest świadkiem koronnym podczas ważnego procesu (więcej tutaj). W dwóch ostatnich filmach („Zabójcza broń 3” i „Zabójcza broń 4”) do policjantów dołącza piękna pani sierżant Lorna Cole (Rene Russo) (więcej tutaj i tutaj).
 
Jane Seymour i Joe Lando w serialu „Doktor Quinn”, foto: CBS
Jane Seymour i Joe Lando w serialu „Doktor Quinn”, foto: CBS
Heather Graham w filmie „Z piekła rodem”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporration
Heather Graham w filmie „Z piekła rodem”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporration
Heather Graham w filmie „Z piekła rodem”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporration
Heather Graham w filmie „Z piekła rodem”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporration
Monica Bellucci, Keanu Reeves, Florina Kendrick i Michaela Bercu w filmie „Dracula”, foto: Columbia Pictures
Monica Bellucci, Keanu Reeves, Florina Kendrick i Michaela Bercu w filmie „Dracula”, foto: Columbia Pictures
Clarence Gilyard Jr., Chuck Norris, Sheree J. Wilson i Noble Willingham w serialu „Strażnik Teksasu”, foto: CBS
Clarence Gilyard Jr., Chuck Norris, Sheree J. Wilson i Noble Willingham w serialu „Strażnik Teksasu”, foto: CBS


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

759 zł Więcej...