LM: PAOK - Krasnodar w TVP Sport

dodano: 2020-09-28 13:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport

Liga Mistrzów 4K RAI Champions League PAOK FC zagra z FK Krasnodar w rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA. W pierwszym spotkaniu rosyjski zespół wygrał 2:1. Piłkarzem greckiej drużyny jest Karol Świderski. Transmisja 30 września w TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacji mobilnej.

UEFA
Liga Mistrzów UEFA

PAOK FC i FK Krasnodar rywalizują na ścieżce niemistrzowskiej eliminacji LM.
Piłkarze z Salonik w ubiegłym sezonie zdobyli wicemistrzostwo Grecji za plecami Olympiakosu Pireus. Z kolei Krasnodar w lidze rosyjskiej był trzeci, a przed nim uplasowały się tylko Zenit Petersburg i Lokomotiw Moskwa.

Rosjanie rywalizację o fazę grupową rozpoczęli właśnie od rywalizacji w 4. rundzie.
PAOK musiał pokonać dwóch wymagających rywali. W 2. rundzie wygrał 3:1 z Besiktasem, a potem wyeliminował Benfikę. O zwycięstwie 2:1 przesądził gol Andriji Żivkovicia, który trafił do Salonik właśnie z Benfiki.

Krasnodar z zaliczką w Salonikach
W pierwszym spotkaniu w Rosji lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:1, choć początek należał do gości. W siódmej minucie rzut karny zmarnował Dimitrios Pelkas. Jeszcze w pierwszej połowie zrehabilitował się, strzelając gola na 1:0. Radość Greków nie trwała długo, bo wkrótce wyrównał z 11 metrów Viktor Claesson. Zwycięskiego gola strzelił po przerwie Remy Cabella.

Piłkarzem PAOK jest Karol Świderski.
W Krasnodarze pojawił się na boisku w 84. minucie. Do Grecji trafił z Jagiellonii Białystok w sezonie 2018/19. W ubiegłym sezonie rozegrał 41 spotkań, w których strzelił 14 goli. W nowych rozgrywkach gra mniej i pojawia się na boisku z ławki rezerwowych.

30 września (środa)​​​​​​​

21:00 PAOK FC - FK Krasnodar, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna (studio od 20:15)