reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ESOLEO zbuduje największą farmę fotowoltaiczną w Polsce

dodano: 2020-09-29 16:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat ESOLEO Sp. z o. o. jako lider konsorcjum ESOLEO i Przedsiębiorstwo Remontowe PAK SERWIS Sp. z o.o. podpisały w środę, 23 września umowę na realizację w formule „pod klucz” zadania inwestycyjnego pod nazwą „Transformacja energetyczna w regionie – budowa farmy fotowoltaicznej na rekultywowanych terenach Kopalni Adamów o mocy 70 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”.

ESOLEO Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie, montaż i przekazanie do eksploatacji farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 70 MWp zostanie wybudowana na działkach o powierzchni ok. 100 ha, na zrekultywowanych gruntach, które uprzednio eksploatowano w procesie wydobycia węgla brunatnego metodą odkrywkową. Teren znajduje się w granicach administracyjnych gminy Brudzew.

ESOLEO od stycznia br. jest spółką z Grupy Cyfrowy Polsat i oferuje instalacje fotowoltaiczne dla konsumentów i biznesu.
 

– Budowa farmy dla ZE PAK i rozwijanie kompetencji fotowoltaicznych przez ESOLEO w innych spółkach Grupy jest dla nas bardzo ważne. Cieszymy się, że oferta naszego konsorcjum została wybrana przez ZE PAK. Mamy tu przykład idealnej synergii – naszego doświadczenia w budowie farm fotowoltaicznych oraz PAK Serwisu w realizacji inwestycji na średnim i wysokim napięciu – powiedział Mariusz Klimczak, prezes zarządu ESOLEO.

– Stawiamy na sprawdzonych partnerów technologicznych w tym projekcie. Dostawcą modułów fotowoltaicznych będzie TALESUN, a falowniki dostarcza HUAWEI – w oparciu o ich rozwiązania technologiczne budujemy też instalacje fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych i biznesowych, którzy z naszą ofertą mogą się także zapoznać w salonach Plusa i Cyfrowego Polsatu – dodaje Krzysztof Dziaduszyński, członek zarządu ESOLEO.

ESOLEO uruchomiło niedawno centrum szkoleniowe dla swoich instalatorów w centralnej Polsce.
 

– Dynamicznie rosnąca sprzedaż oraz projekty farm, nad którymi pracujemy dla naszych klientów, wymagają coraz większej liczby wysoko wykwalifikowanych ekip monterskich, które mają kompleksową wiedzę i wyposażenie zgodne z najwyższymi standardami. Stąd opracowaliśmy autorskie tygodniowe szkolenie praktyczne dla instalatorów, jakiego jeszcze w naszym kraju nie było. Inwestujemy we własną flotę aut z nowoczesnym sprzętem instalatorskim – podsumował Mariusz Klimczak.

Farma fotowoltaiczna w Brudzewie w planowanej dacie zakończenia jej budowy będzie największą farmą PV w Polsce. Jej moc będzie ponad 18,5 razy większa od mocy największej działającej obecnie w Polsce elektrowni fotowoltaicznej znajdującej się w Czernikowie koło Torunia, której moc zainstalowana wynosi 3,77 MW. ESOLEO w sektorze biznesowym realizuje też m.in. elektrownie fotowoltaiczne na 200 sklepach dla DINO Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...