reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wartość praw do Bundesligi spadła o 20%

dodano: 2020-09-30 14:34 | aktualizacja: 2020-10-01 13:48
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sponsors/sportspromedia

Bundesliga Podczas gdy Niemiecka Liga Piłki Nożnej (Deutsche Fußball Liga - DFL) odnotowała ostatnio jedynie niewielki spadek przyznawania krajowych praw medialnych od 2021/22 r., to niemieckiej lidze piłkarskiej - Bundeslidze grozi bolesna porażka finansowa w nowym sezonie 2020/21. Wartość międzynarodowych praw medialnych do Bundesligi spadła o 20%.

CANAL+/satkurier.pl
Bundesliga stadion Alianz Arena 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według publikacji w Sponsors.de, Deutsche Fußball Liga (DFL) odnotowała spadek łącznej wartości międzynarodowych transmisji telewizyjnych o 50 mln euro - o 20% mniej niż wygenerowano w sezonie 2019/20 tj. 250 mln euro.

Dzieje się tak pomimo faktu, że Bundesliga odeszła od swojego układu z Fox i podpisała szereg prestiżowych partnerstw dotyczących dystrybucji, takich jak należący do Disneya ESPN+ w USA i odnowiona umowa z Nordic Entertainment Group. który obejmuje całą Skandynawię.

Strata w dochodach Bundesligi o 20% odzwierciedla obecny kryzys gospodarczy, który wpłynął na wszystkie prawa do transmisji sportowych. Sama Bundesliga sprzedała prawa na terenie Niemiec za mniejszą kwotę niż wcześniej - 4,4 mld euro, w porównaniu z poprzednią umową o wartości 4,64 mld euro. Podobno to i tak dobrze, że udało się zachować względnie stabilną cenę.

Wiadomo już, że obszar MENA stwarza poważne trudności, bo dotychczasowy nadawca meczów Bundesligi w tym rejonie - katarski beIN Sports - już zapowiedział, że nie odnowi umowy.

 

Źródło: sponsors.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...
reklama