reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wartość praw do Bundesligi spadła o 20%

dodano: 2020-09-30 14:34 | aktualizacja: 2020-10-01 13:48
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sponsors/sportspromedia

Bundesliga Podczas gdy Niemiecka Liga Piłki Nożnej (Deutsche Fußball Liga - DFL) odnotowała ostatnio jedynie niewielki spadek przyznawania krajowych praw medialnych od 2021/22 r., to niemieckiej lidze piłkarskiej - Bundeslidze grozi bolesna porażka finansowa w nowym sezonie 2020/21. Wartość międzynarodowych praw medialnych do Bundesligi spadła o 20%.

CANAL+/satkurier.pl
Bundesliga stadion Alianz Arena 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według publikacji w Sponsors.de, Deutsche Fußball Liga (DFL) odnotowała spadek łącznej wartości międzynarodowych transmisji telewizyjnych o 50 mln euro - o 20% mniej niż wygenerowano w sezonie 2019/20 tj. 250 mln euro.

Dzieje się tak pomimo faktu, że Bundesliga odeszła od swojego układu z Fox i podpisała szereg prestiżowych partnerstw dotyczących dystrybucji, takich jak należący do Disneya ESPN+ w USA i odnowiona umowa z Nordic Entertainment Group. który obejmuje całą Skandynawię.

Strata w dochodach Bundesligi o 20% odzwierciedla obecny kryzys gospodarczy, który wpłynął na wszystkie prawa do transmisji sportowych. Sama Bundesliga sprzedała prawa na terenie Niemiec za mniejszą kwotę niż wcześniej - 4,4 mld euro, w porównaniu z poprzednią umową o wartości 4,64 mld euro. Podobno to i tak dobrze, że udało się zachować względnie stabilną cenę.

Wiadomo już, że obszar MENA stwarza poważne trudności, bo dotychczasowy nadawca meczów Bundesligi w tym rejonie - katarski beIN Sports - już zapowiedział, że nie odnowi umowy.

 

Źródło: sponsors.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

2 250 zł Więcej...

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

179 zł Więcej...