reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Październik Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa

dodano: 2020-10-01 23:36
autor: HP | źródło: CyberRescue.me

Cyberrescue logo 360px.jpg Hakerzy atakują w internecie co 4 sekundy! Phishing, złośliwe oprogramowania, kradzież tożsamości czy fałszywe sklepy internetowe - na takie zagrożenia użytkownicy internetu narażeni są nawet kilka razy dziennie. Rozpoczął się Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. To czas, kiedy skupiamy się szczególnie na bezpiecznym korzystaniu z Internetu, kiedy mówimy o najnowszych zagrożeniach, które każdego dnia pojawiają się w internecie. Jest to ogólnoeuropejska kampania, znana jako ECSM, organizowana przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. 

CyberRescue
europejski miesiac cyberbezpieczenstwa cyberrescue-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie wiemy co nam grozi?

6 na 10 użytkowników internetu nie wiedziałoby, jak poradzić sobie z włamaniem do komputera lub urządzenia mobilnego. Aż 31% społeczeństwa otworzyłoby link z wiadomości SMS od nieznanego nadawcy.

Problem niewiedzy na temat cyberzagrożeń jest naprawdę ogromny. O atakach oszustów w sieci nie przeczytamy na łamach znanych portali informacyjnych. Przeciętny użytkownik Internetu nie jest świadomy niebezpieczeństw, jakie czyhają na nas w sieci. Dlatego tak istotna jest edukacja na temat cyberbezpieczeństwa - tłumaczy Anna Rybczyńska, Członek Zarządu CyberRescue.


Internetowy październik

Przez cały miesiąc różne firmy, organizacje będą podnosić świadomość na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Codziennie zmagamy się z różnymi cyberatakami, wycelowanymi w użytkowników internetu.

CyberRescue od dwóch lat szerzy wiedzę na temat zagrożeń w internecie. Za pomocą Messengera ostrzegamy o najnowszych cyber-niebezpieczeństwach w internecie. W październiku przygotowaliśmy wiele cennych rad, wskazówek, ale także webinarium czy pomoc w analizie własnego bezpieczeństwa w sieci - dodaje Anna Rybczyńska.


CyberRescue to założony w 2018 r. startup skupiający się na ratowaniu ludzi, którzy padli ofiarą cyberprzestępców.

Źródło: cyberrescue.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 190 zł Więcej...
reklama