reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Październik Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa

dodano: 2020-10-01 23:36
autor: HP | źródło: CyberRescue.me

Cyberrescue logo 360px.jpg Hakerzy atakują w internecie co 4 sekundy! Phishing, złośliwe oprogramowania, kradzież tożsamości czy fałszywe sklepy internetowe - na takie zagrożenia użytkownicy internetu narażeni są nawet kilka razy dziennie. Rozpoczął się Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. To czas, kiedy skupiamy się szczególnie na bezpiecznym korzystaniu z Internetu, kiedy mówimy o najnowszych zagrożeniach, które każdego dnia pojawiają się w internecie. Jest to ogólnoeuropejska kampania, znana jako ECSM, organizowana przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. 

CyberRescue
europejski miesiac cyberbezpieczenstwa cyberrescue-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie wiemy co nam grozi?

6 na 10 użytkowników internetu nie wiedziałoby, jak poradzić sobie z włamaniem do komputera lub urządzenia mobilnego. Aż 31% społeczeństwa otworzyłoby link z wiadomości SMS od nieznanego nadawcy.

Problem niewiedzy na temat cyberzagrożeń jest naprawdę ogromny. O atakach oszustów w sieci nie przeczytamy na łamach znanych portali informacyjnych. Przeciętny użytkownik Internetu nie jest świadomy niebezpieczeństw, jakie czyhają na nas w sieci. Dlatego tak istotna jest edukacja na temat cyberbezpieczeństwa - tłumaczy Anna Rybczyńska, Członek Zarządu CyberRescue.


Internetowy październik

Przez cały miesiąc różne firmy, organizacje będą podnosić świadomość na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Codziennie zmagamy się z różnymi cyberatakami, wycelowanymi w użytkowników internetu.

CyberRescue od dwóch lat szerzy wiedzę na temat zagrożeń w internecie. Za pomocą Messengera ostrzegamy o najnowszych cyber-niebezpieczeństwach w internecie. W październiku przygotowaliśmy wiele cennych rad, wskazówek, ale także webinarium czy pomoc w analizie własnego bezpieczeństwa w sieci - dodaje Anna Rybczyńska.


CyberRescue to założony w 2018 r. startup skupiający się na ratowaniu ludzi, którzy padli ofiarą cyberprzestępców.

Źródło: cyberrescue.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...