reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ przejmuje 6,5% udziałów w MultiChoice

dodano: 2020-10-05 14:30 | aktualizacja: 2020-10-05 15:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Mybroadband.za/Fin24/Digitaltveurope

Multichoice logo canal plus udzialy RPA 360px.jpg Francuski operator płatnej telewizji CANAL+ Group przejął 6,5% udziałów w MultiChoice z siedzibą w RPA. Większym udziałowcem MultiChoice jest tylko PIC (Public Investment Corp.). Co ciekawe, akcje MultiChoice zyskały aż 9,2% i to jest największy skok na giełdzie w RPA w ciągu dnia od 10 czerwca, po tym, jak firma ogłosiła, że ​​francuska CANAL+ Group SA nabyła 6,5% udziałów. 

Multichoice/satkurier.pl
Multichoice canal plus udzialy RPA 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ Group - operator należący do Vivendi wydał w poniedziałek 5 października oświadczenie, w którym poinformował, że jego udział w MultiChoice Group przekroczył próg 5%, wymagający od niego upublicznienia nabycia udziałów w notowanej na giełdzie w Johannesburgu firmie.

CANAL+ twierdzi, że kupno akcji jest długoterminową inwestycją finansową i jednocześnie świadectwem zaufania, jakie pokłada wraz z firmą macierzystą Vivendi w MultiChoice oraz na samym kontynencie afrykańskim.

CANAL+ jest bardzo aktywny we francuskojęzycznej Afryce, którą postrzega jako jeden z głównych rozwijających się biznesów, podczas gdy MultiChoice ma około 19,5 mln abonentów w 50 krajach, głównie w Afryce anglojęzycznej.

Istnieją pewne obszary nakładania się biznesów Multichoice i CANAL+ Group w pay-tv.
CANAL+ niedawno ogłosił uruchomienie pierwszej platformy satelitarnej premium w Etiopii z 50 kanałami oferującymi połączenie usług międzynarodowych i lokalnych nadawców niekodowanych.

Wkrótce potem MultiChoice ogłosił, że zwiększa inwestycje w Etiopii, drugim co do wielkości rynku na kontynencie po Nigerii. MultiChoice niedawno dodał dedykowany etiopski kanał Zeel Alem do swojej platformy DStv w tym kraju i zainwestował w dubbingowanie międzynarodowych treści w języku amharskim.

Warto też przypomnieć, że koncern Vivendi, kontrolujący CANAL+ Group, wcześniej już próbował przejąć MultiChoice Africa, ale oferta warta wiele milionów dol. została odrzucona.

Źródło: digitaltveurope.com  news24.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...