Superpuchar Polski: Legia - Cracovia w Polsacie Sport i Super Polsacie

dodano: 2020-10-05 16:38
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Superpuchar Polski PZPN W piątek, 9 października o godz. 20:15 rozegrany zostanie mecz o Superpuchar Polski, w którym zmierzą się Legia Warszawa i Cracovia. Transmisję z tego spotkania przeprowadzą Polsat Sport i Super Polsat. Na antenie Polsatu Sport dodatkowo studio przedmeczowe na żywo, już od godz. 18:00.

PZPN
Superpuchar Polski PZPN

Pierwotnie mecz o Superpuchar Polski miał się odbyć 9 sierpnia, lecz został odwołany. Powodem był pozytywny wyniku testu na obecność koronawirusa u jednego z pracowników obsługi Legii Warszawa. Podjęta decyzja miała na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa w klubach uczestniczących w europejskich pucharach oraz w trosce o zbliżający się wówczas start rozgrywek PKO Ekstraklasy.

W połowie września Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wyznaczył nowy termin rozegrania meczu pomiędzy mistrzem Polski - Legią Warszawa, a zdobywcą Pucharu Polski - drużyną Cracovii. Do spotkania dojdzie 9 października o godz. 20:15 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie.

Mecze o Superpuchar Polski rozgrywane są z przerwami od 1983 roku. Do tej pory odbyło się dwadzieścia osiem spotkań. W 2019 roku trofeum wywalczyła Lechia Gdańsk po zwycięstwie 3:1 nad Piastem Gliwice.