reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nielegalny streaming w zachodniej Szkocji

dodano: 2020-10-05 22:01 | aktualizacja: 2020-10-06 11:48
autor: HP | źródło: FACT/PIPCU

Police Intellectual Property Crime Unit logo 360px.jpg Trading Standards Scotland, Police Scotland i Police Intellectual Property Crime Unit (PIPCU) połączyły siły, aby zlikwidować działalność jednego z  znaczących pirackich dystrybutorów treści telewizyjnych premium w zachodniej Szkocji. Dzięki temu zlikwidowano nielegalny dostęp dziesiątkom tysięcy abonentów w całej Wielkiej Brytanii.

Illegal streaming piractwo 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dystrybutor z siedzibą w zachodniej Szkocji zapewniał nielegalny dostęp do telewizyjnych programów premium, transmisji sportowych i filmów dziesiątkom odrębnych nielegalnych usług strumieniowych, które z kolei zapewniły dostęp dziesiątkom tysięcy abonentów w całej Wielkiej Brytanii.

Przeszukano dwie nieruchomości i przejęto wiele urządzeń podejrzewanych o wykorzystywanie do nielegalnego przesyłania treści telewizyjnych. PIPCU podjęła również skoordynowane działania, aby wyłączyć znaczną liczbę serwerów, powodując poważne zakłócenia w sieci dystrybutora.

Uważa się, że w rezultacie tej operacji dziesiątki usług, które korzystały z treści dostarczanych przez pirackie serwery, zostało obecnie zakłóconych lub trwale zamkniętych, co dotyka tysiące „abonentów", którzy tak naprawdę byli piratami.

Akcja opiera się na serii nalotów, aresztowań i wyroków skazujących związanych z nielegalnym dostępem do treści telewizyjnych premium na terenie Wielkiej Brytanii.

Trading Standards Scotland przeprowadzi dalsze dochodzenie w celu ustalenia pełnego zakresu działania sieci i liczby zaangażowanych osób.

To była wysoce zorganizowana grupa, która celowo postanowiła oszukać branże telewizyjną, filmową i sportową. Zlikwidowano znaczną liczbę serwerów, z których wszystkie dostarczały nielegalne treści cyfrowe, co pokazuje skalę tej nielegalnej działalności związanej z streamingiem i jej wpływ finansowy na branżę telewizyjną. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama