reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nielegalny streaming w zachodniej Szkocji

dodano: 2020-10-05 22:01 | aktualizacja: 2020-10-06 11:48
autor: HP | źródło: FACT/PIPCU

Police Intellectual Property Crime Unit logo 360px.jpg Trading Standards Scotland, Police Scotland i Police Intellectual Property Crime Unit (PIPCU) połączyły siły, aby zlikwidować działalność jednego z  znaczących pirackich dystrybutorów treści telewizyjnych premium w zachodniej Szkocji. Dzięki temu zlikwidowano nielegalny dostęp dziesiątkom tysięcy abonentów w całej Wielkiej Brytanii.

Illegal streaming piractwo 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dystrybutor z siedzibą w zachodniej Szkocji zapewniał nielegalny dostęp do telewizyjnych programów premium, transmisji sportowych i filmów dziesiątkom odrębnych nielegalnych usług strumieniowych, które z kolei zapewniły dostęp dziesiątkom tysięcy abonentów w całej Wielkiej Brytanii.

Przeszukano dwie nieruchomości i przejęto wiele urządzeń podejrzewanych o wykorzystywanie do nielegalnego przesyłania treści telewizyjnych. PIPCU podjęła również skoordynowane działania, aby wyłączyć znaczną liczbę serwerów, powodując poważne zakłócenia w sieci dystrybutora.

Uważa się, że w rezultacie tej operacji dziesiątki usług, które korzystały z treści dostarczanych przez pirackie serwery, zostało obecnie zakłóconych lub trwale zamkniętych, co dotyka tysiące „abonentów", którzy tak naprawdę byli piratami.

Akcja opiera się na serii nalotów, aresztowań i wyroków skazujących związanych z nielegalnym dostępem do treści telewizyjnych premium na terenie Wielkiej Brytanii.

Trading Standards Scotland przeprowadzi dalsze dochodzenie w celu ustalenia pełnego zakresu działania sieci i liczby zaangażowanych osób.

To była wysoce zorganizowana grupa, która celowo postanowiła oszukać branże telewizyjną, filmową i sportową. Zlikwidowano znaczną liczbę serwerów, z których wszystkie dostarczały nielegalne treści cyfrowe, co pokazuje skalę tej nielegalnej działalności związanej z streamingiem i jej wpływ finansowy na branżę telewizyjną. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

129 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...
reklama