reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Channel o polskich katastrofach [wideo]

dodano: 2020-10-08 20:13 | aktualizacja: 2020-10-09 10:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery

Discovery Channel „Największe polskie katastrofy” W poniedziałek, 19 października br. o godz. 21:00 w Discovery Channel wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek serialu dokumentalnego „Największe polskie katastrofy”. - Polska historia jest pełna niewyjaśnionych katastrof. Choć życie straciło w nich wiele osób, ich przyczyny nigdy nie zostały w pełni ustalone. Discovery Channel przyjrzy się dokładnie przebiegowi tych tragicznych zdarzeń, docierając do nowych dowodów, świadków i najnowszych opinii ekspertów. Wszystko po to, aby sprawdzić genezę „Największych polskich katastrof” i czy można było im zapobiec - zapowiada nadawca.

Discovery Channel „Największe polskie katastrofy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, seria filmów dokumentalnych „Największe polskie katastrofy“ to zbiór reportaży o przyczynach, ciągu zdarzeń oraz skutkach największych tragedii w powojennej Polsce. Twórcy programu - z pomocą ekspertów - odtwarzają przebieg nieszczęśliwych wydarzeń minuta po minucie. Docierają do niepublikowanych wcześniej zeznań świadków, ratowników medycznych, lekarzy, a także osób, które o mały włos nie znalazły się na liście ofiar. Dokument uzupełniają unikalne, archiwalne zdjęcia i oryginalne nagłówki gazet z tamtych lat.
 

- „Największe polskie katastrofy” to wyjątkowa seria. Każde z tych wydarzeń udokumentowaliśmy i przeanalizowaliśmy krok po kroku. Dotarliśmy do nieznanych wcześniej informacji, świadków i ekspertów. Niepublikowane wcześniej rozmowy z ratownikami, lekarzami, a także ocalałymi to wielka wartość tego dokumentu. To wszystko złożyło się na bardzo emocjonujące historie - mówi Przemysław Kwiatkowski, dyrektor programowy kanałów factual, TVN Grupa Discovery. - Premiera „Największych polskich katastrof” to także krok w stronę powrotu do korzeni stacji Discovery Channel. Kanał powstał z myślą o zaspokajaniu ludzkiej ciekawości i szukaniu odpowiedzi na to, co niewyjaśnione. W naszej ramówce będzie coraz więcej takich pozycji - dodaje.

Pierwszy sezon „Największych polskich katastrof” składał się będzie z sześciu odcinków, z których każdy poświęcony będzie innemu zdarzeniu. W poniedziałek, 19 października br. widzowie poznają historię promu Heweliusz, który 13 stycznia 1993 roku zatonął niedługo po wyjściu z portu Świnoujście. W tej katastrofie zginęło niemal 60 osób - członków załogi i pasażerów. Stacja pokaże też kulisy zawalenia się hali podczas katowickich targów w 2006 roku, pożaru rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach czy wypadku samolotu Polskich Linii Lotniczych Lot, który rozbił się w 1987 roku w lesie kabackim. Do dziś wydarzenie to uznawane jest za najtragiczniejsze zdarzenie w historii polskiego lotnictwa.

Premiera pierwszego odcinka „Największych polskich katastrof” odbędzie się w poniedziałek, 19 października br. o godzinie 21:00 w Discovery Channel.
 
Autobus Autosan H9 w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery
Autobus Autosan H9 w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery
Autobus Autosan H9 w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery
Autobus Autosan H9 w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery


„Największe polskie katastrofy” w Discovery Channel - zapowiedź programu:„Największe polskie katastrofy” - emisja w poniedziałki (od 19 października 2020 roku) o godz. 21:00 w Discovery Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu balkonowy AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak balkonowy 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

79 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...
reklama