reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Channel o polskich katastrofach [wideo]

dodano: 2020-10-08 20:13 | aktualizacja: 2020-10-09 10:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery

Discovery Channel „Największe polskie katastrofy” W poniedziałek, 19 października br. o godz. 21:00 w Discovery Channel wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek serialu dokumentalnego „Największe polskie katastrofy”. - Polska historia jest pełna niewyjaśnionych katastrof. Choć życie straciło w nich wiele osób, ich przyczyny nigdy nie zostały w pełni ustalone. Discovery Channel przyjrzy się dokładnie przebiegowi tych tragicznych zdarzeń, docierając do nowych dowodów, świadków i najnowszych opinii ekspertów. Wszystko po to, aby sprawdzić genezę „Największych polskich katastrof” i czy można było im zapobiec - zapowiada nadawca.

Discovery Channel „Największe polskie katastrofy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, seria filmów dokumentalnych „Największe polskie katastrofy“ to zbiór reportaży o przyczynach, ciągu zdarzeń oraz skutkach największych tragedii w powojennej Polsce. Twórcy programu - z pomocą ekspertów - odtwarzają przebieg nieszczęśliwych wydarzeń minuta po minucie. Docierają do niepublikowanych wcześniej zeznań świadków, ratowników medycznych, lekarzy, a także osób, które o mały włos nie znalazły się na liście ofiar. Dokument uzupełniają unikalne, archiwalne zdjęcia i oryginalne nagłówki gazet z tamtych lat.
 

- „Największe polskie katastrofy” to wyjątkowa seria. Każde z tych wydarzeń udokumentowaliśmy i przeanalizowaliśmy krok po kroku. Dotarliśmy do nieznanych wcześniej informacji, świadków i ekspertów. Niepublikowane wcześniej rozmowy z ratownikami, lekarzami, a także ocalałymi to wielka wartość tego dokumentu. To wszystko złożyło się na bardzo emocjonujące historie - mówi Przemysław Kwiatkowski, dyrektor programowy kanałów factual, TVN Grupa Discovery. - Premiera „Największych polskich katastrof” to także krok w stronę powrotu do korzeni stacji Discovery Channel. Kanał powstał z myślą o zaspokajaniu ludzkiej ciekawości i szukaniu odpowiedzi na to, co niewyjaśnione. W naszej ramówce będzie coraz więcej takich pozycji - dodaje.

Pierwszy sezon „Największych polskich katastrof” składał się będzie z sześciu odcinków, z których każdy poświęcony będzie innemu zdarzeniu. W poniedziałek, 19 października br. widzowie poznają historię promu Heweliusz, który 13 stycznia 1993 roku zatonął niedługo po wyjściu z portu Świnoujście. W tej katastrofie zginęło niemal 60 osób - członków załogi i pasażerów. Stacja pokaże też kulisy zawalenia się hali podczas katowickich targów w 2006 roku, pożaru rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach czy wypadku samolotu Polskich Linii Lotniczych Lot, który rozbił się w 1987 roku w lesie kabackim. Do dziś wydarzenie to uznawane jest za najtragiczniejsze zdarzenie w historii polskiego lotnictwa.

Premiera pierwszego odcinka „Największych polskich katastrof” odbędzie się w poniedziałek, 19 października br. o godzinie 21:00 w Discovery Channel.
 
Autobus Autosan H9 w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery
Autobus Autosan H9 w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery
Autobus Autosan H9 w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery
Autobus Autosan H9 w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery


„Największe polskie katastrofy” w Discovery Channel - zapowiedź programu:„Największe polskie katastrofy” - emisja w poniedziałki (od 19 października 2020 roku) o godz. 21:00 w Discovery Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...