reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Fox: Soboty pełne mocy z „Gwiezdnymi wojnami”

dodano: 2020-10-09 10:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox Networks Group/satkurier.pl

Fox „Gwiezdne wojny” W soboty, 10 i 17 października br. kanał Fox zaprasza widzów na maraton „Gwiezdnych wojen” („Star Wars”) z takimi premierowymi produkcjami jak „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja”, „Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje”, „Gwiezdne wojny: Powrót Jedi”, „Gwiezdne wojny: Mroczne widmo”, „Gwiezdne wojny: Atak klonów” i „Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów”. Na temat tych filmów wypowiedzą się Marta Wierzbicka („Na Wspólnej” w TVN, TVN Fabuła i ITVN/TVN International), Maciej Musiał („The Voice of Poland” w TVP2, TVP HD i TVP Rozrywka), Dawid Woskanian („Top model” w TVN i ITVN/TVN International) i Adam Zdrójkowski.

Fox „Gwiezdne wojny”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Gwiezdne wojny” od ponad 40 lat zachwycają kolejne pokolenia widzów, niezmienne czarując opowieściami o walce dobra ze złem. W październiku br. historie z odległej galaktyki ponownie zawitają na ekrany telewizorów. W sobotę, 10 października br. widzowie zobaczą „Nową Nadzieję”, „Imperium kontratakuje” i „Powrót Jedi”, a w kolejną sobotę - 17 października - „Mroczne widmo”, „Atak klonów” i „Zemstę Sithów”. Z tej okazji kanał Fox zapytał młode polskie gwiazdy, o to jak po raz pierwszy odkrywali moc. Marta Wierzbicka, Maciej Musiał, Dawid Woskanian i Adam Zdrójkowski wspominają swoje pierwsze doświadczenia z gwiezdną sagą i zapraszają widzów do dzielenia się własnymi opowieściami.

Wszyscy mamy film, który nas zmienił, zaczarował, pokazał nowy świat, otworzył umysł. To często film z naszej młodości, oglądany wspólnie z rodzeństwem, rodzicami czy przyjaciółmi na kasecie VHS czy podczas pierwszej wizyty w kinie. Film magiczny, za którym tęsknimy i który już zawsze będzie nas przenosić do czasów młodości i kojarzyć się nam z bliskimi. Dla wielu z nas taką właśnie nostalgiczną sagą są „Gwiezdne wojny”. To filmy, które budzą wspomnienia, do których chętnie wracamy po latach. To wreszcie historie, które ogląda się razem - najpierw z naszymi dziadkami czy rodzicami, a potem z naszymi dziećmi i wnukami.

O to, jak „Gwiezdne wojny” łączą pokolenia i budują wspólnotę stacja Fox zapytała fanów sagi. Swój pierwszy raz opowieściami z odległej galaktyki wspomina Maciej Musiał („The Voice of Poland” - emisja w TVP2, TVP HD i TVP Rozrywka - więcej tutaj).

- Sympatię do „Gwiezdnych wojen” zaszczepił we mnie tata i odkąd pamiętam chciałem zostać rycerzem Jedi. A pierwsze części sagi oglądaliśmy wspólnie z wypiekami na twarzy jeszcze na magnetowidzie VHS. Saga „Star Wars” zbudowana jest na archetypach, dzięki którym niezależnie od miejsca i czasu, w którym się znajduję, zawsze przeżywam galaktyczne przygody na nowo

- mówi aktor.


Podobnie było u Marty Wierzbickiej („Na Wspólnej” - emisja w TVN, TVN Fabuła i ITVN/TVN International - więcej tutaj), której „Gwiezdne wojny” również po raz pierwszy pokazał tata.

- Pierwszą styczność z „Gwiezdnymi wojnami” miałam, gdy oglądałam je w towarzystwie taty, ale byłam wtedy jeszcze za mała, żeby pojąć jak wspaniała jest to historia

- przyznaje aktorka.


Pełen urok sagi doceniła dopiero za drugim razem.

- Kolejne podejście zrobiłam mając 18 lat i wtedy obejrzałam całość od początku do końca. Od tamtego momentu uważam, że to najbardziej niesamowita saga w historii kina, która i bawi, i wzrusza. Kocham „Gwiezdne wojny” i zawsze chętnie do nich wracam!

- mówi Marta Wierzbicka.


Inaczej było u Dawida Woskaniana, zwycięzcy ubiegłorocznej edycji programu „Top model” (emisja w TVN i ITVN/TVN International - więcej tutaj), który zdradza, że zawsze lubił science-fiction, filmy o kosmosie i podróżach międzyplanetarnych.

- „Gwiezdne wojny” pierwszy raz oglądałem mając 12-13 lat w domu przed telewizorem wraz z moją siostrą. Film wywołał u mnie przeogromne emocje. Jeszcze miesiąc po obejrzeniu pierwszej części goniłem z butelką w dłoni po całym domu, wyobrażając sobie, że jest to miecz świetlny. Nawet teraz bardzo lubię wracać do całej sagi „Gwiezdnych wojen”, zwłaszcza tych pierwszych części. Wywołuje to u mnie sentyment, powracają wspomnienia z lat dzieciństwa

- mówi model.


W podobnym wieku swoją przygodę z sagą zaczął także Adam Zdrójkowski.

- Pierwsze części „Gwiezdnych wojen” powstały dawno przed moim urodzeniem. Urodziłem się rok po premierze „Mrocznego Widma”, więc oglądając sagę po raz pierwszy, miałem już do dyspozycji całą serię. Pamiętam, że mieliśmy już pełną sagę - 6 filmów, na DVD. Miałem wtedy chyba 12 lat i najbardziej podobały mi się wyścigi na pustynnej planecie Tatooine. To jest trochę tak, jak z wracaniem do ulubionych miejsc. Oglądanie filmów po raz kolejny, oprócz przypomnienia, pozwala czasem odkryć w nich coś nowego. Z wiekiem też inaczej się na to patrzy. Jako dzieciak najchętniej podarowałbym każdemu miecz świetlny i zobaczył jedną wielką wojnę na ekranie, teraz różnorodność gatunkowa czy prezentowana technologia wzbudzają we mnie największy podziw

- mówi aktor.


Wszystkie gwiazdy są zgodne co do jednego: kogo raz zaczarowała gwiezdna saga, ten będzie wracał do niej wielokrotnie.

W sobotę, 10 października br. stacja pokaże takie filmy jak „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja” (o godzinie 17:00), „Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje” (o godzinie 19:30), „Gwiezdne wojny: Powrót Jedi” (o godzinie 21:45), natomiast w sobotę, 17 października br. takie produkcje jak „Gwiezdne wojny: Mroczne widmo” (o godzinie 17:00), „Gwiezdne wojny: Atak klonów” (o godzinie 19:35) i „Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów” (o godzinie 22:15) (więcej tutaj). - Niech moc będzie z wami! - zachęca nadawca.
 
Natalie Portman w filmie „Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów”, foto: Fox Networks Group
Natalie Portman w filmie „Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów”, foto: Fox Networks Group


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...