reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Drugi niemiecki multipleks DAB+ na cały kraj

dodano: 2020-10-04 21:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: infosat.de

Antenne Deutschland logo DAB 360px.jpg Od 5 października 2020 r.  w Niemczech wzrosła różnorodność cyfrowych programów radiowych wraz z aktywacją drugiego krajowego multipleksu DAB+. Od teraz w całych Niemczech można odbierać 8 stacji radiowych w DAB+, w tym Absolut Bella, Absolut HOT, Absolut Oldie Classics i Absolut TOP, a także Antenne Bayern, Rock Antenne, RTL Radio i Toggo Radio.

Antenne Deutschland
2 DAB plus Bundesmux radio 2020 zasieg 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kolejne stacje radiowe w DAB+ w Niemczech zostaną uruchomione do końca roku.
Należy się spodziewać 3. multipleksu DAB+ z takimi stacjami jak Joke FM, Profi Radio, drugiej stacji NRJ, a także dwóch innych stacji, które nie zostały jeszcze wymienione, a jedna z zapowiedzianych stacji otrzyma nową nazwę. Zamiast zapowiadanego kanału radiowego Drivers Classic von WIM, National German Radio GmbH podało na swojej stronie internetowej, że będzie to stacja Driver's Pop Delivery Radio

Operatorem platformy drugiego niemieckiego multipleksu DAB+ jest Antenne Deutschland, która 5 października dokładnie o godz. 10:00, zgodnie z zapowiedzią, uruchomiła 8 stacji w ramach wirtualnej premiery z udziałem znanych gości ze świata mediów.

W Niemczech spodziewane jest ożywienie rynku radiowego od startu 2. multipleksu DAB+, a platforma może nadać nowy impuls w szczególności rynkowi reklamowemu.

Aktywacja tzw. 2. DAB+ Bundesmux jest niezwykle ważnym krokiem w cyfryzacji nadawania w Niemczech. spodziewane jest znaczące wzmocnienie dynamicznego rozwoju DAB+. Ocenia się, że około 10 mln gospodarstw domowych w Niemczech ma teraz radio DAB+.

W pierwszym etapie rozbudowy sieci nowa oferta radia cyfrowego DAB+ dotrze do około 67 mln Niemców (83 proc. populacji Niemiec) w całym kraju za pośrednictwem 71 stacji nadawczych. 

Na stronie www.antenne-deutschland.de/dab/empfang znajduje się mapka zasięgu programów drugiego niemieckiego multipleksu DAB+, za pomocą którego można sprawdzić warunki odbioru w danej lokalizacji, wystarczy wprowadzić kod pocztowy. Aby móc odbierać nowe programy, słuchacze muszą przeprowadzić wyszukiwanie stacji w swoim radiu DAB+.

Odbiór 2. niemieckiego multipleksu DAB+ możliwy jest w przygranicznych miejscowościach, m.in. w Szczecinie, Cedyni, Dębnie czy Olszynie. W przypadku ustawienia anteny kierunkowej można odbierać z odleglejszych polskich miejscowości przy granicy z Niemcami

Źródło: infosat.de  antenne-deutschland.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DAB+ na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...