reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dzieci siostry Bernadetty” w CBS Reality

dodano: 2020-10-10 16:19 | aktualizacja: 2020-10-10 21:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Dzieci siostry Bernadetty” wiara religia chrześcijaństwo Kościół zakonnica W poniedziałek i wtorek, 26 i 27 października br. o godz. 22:00 kanał CBS Reality pokaże premierowo dwa odcinki dokumentalnego filmu „Dzieci siostry Bernadetty”. Został on wyprodukowany przez Crew4u Production, a za jego reżyserię odpowiada Kinga Płachecińska.

CBS Reality „Dzieci siostry Bernadetty” wiara religia chrześcijaństwo Kościół zakonnica


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, dwuczęściowy program dokumentalny „Dzieci siostry Bernadetty” opowiada o dwóch historiach, które wstrząsnęły całą Polską. Dokument otwiera sprawa zaginięcia ośmioletniego Mateusza z Rybnika, która przyczyniła się do odkrycia mrocznej tajemnicy ośrodka wychowawczego sióstr boromeuszek w Zabrzu. Byli podopieczni placówki w dzieciństwie doświadczyli fizycznej i psychicznej przemocy z rąk sióstr i współwychowanków. W programie opowiadają o tym, co przeżyli za jego murami oraz jaki to miało wpływ na ich życie.

Dokument został wyprodukowany przez Crew4u Production, a za jego reżyserię odpowiada Kinga Płachecińska.

- Cieszymy się, że możemy podzielić się z widzami dwiema nowymi lokalnymi produkcjami tej jesieni - mówi Jolanta Kasparek, producentka wykonawcza CBS Reality oraz dyrektorka programowa CBS Europa. - Oba programy zostały wyprodukowane z myślą o polskim widzu i są częścią strategii produkcji własnych true crime CBS Reality Polska. W „Dzieciach siostry Bernadetty” opowiadamy dobrze znaną wszystkim historię z nowej perspektywy, rzucając światło na to, jak przemoc kształtuje rozwój emocjonalny dzieci i wpływa na ich przyszłość. Nietuzinkowa osobowość Grażyny Biskupskiej wnosi coś wyjątkowego do „Kryminalnych akt inspektor Biskupskiej” - oglądamy na ekranie niesamowitą policjantkę, która wraz z byłymi współpracownikami zdradza sekrety zbrodni i śledztw, które wstrząsnęły Warszawą lat 90. - dodaje.

- Punktem wyjścia dokumentu jest sprawa zaginięcia małego Mateusza w 2006 roku. O jego zabójstwo oskarżony został jeden z byłych wychowanków ośrodka, który w trakcie zeznań opowiedział o swych doświadczeniach z dzieciństwa. Na pomysł samego programu na ten temat wpadłem już kilka lat temu, przy okazji przeprowadzania dokumentacji związanej z serią niewyjaśnionych zaginięć dzieci na Śląsku, do których doszło pod koniec ubiegłego i na początku tego stulecia. Współpraca z kanałem CBS Reality okazała się idealną okazją, aby do tego pomysłu wrócić i go zrealizować

- mówi Michał Trocki, producent programu „Dzieci siostry Bernadetty” z Crew4u Production

 
Kinga Płachecińska wyreżyserowała dokument „Dzieci siostry Bernadetty”, foto: Piotr Mizerski/AMC Networks International
Kinga Płachecińska wyreżyserowała dokument „Dzieci siostry Bernadetty”, foto: Piotr Mizerski/AMC Networks International


„Dzieci siostry Bernadetty” - emisja w poniedziałek i wtorek, 26 i 27 października 2020 roku o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena DVB-T Sonus TV wzm. 40dB

Antena SONUS pokojowa jest przeznaczona do pracy wewnątrz budynków, zalecana...

59 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama