reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dzieci siostry Bernadetty” w CBS Reality

dodano: 2020-10-10 16:19 | aktualizacja: 2020-10-10 21:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Dzieci siostry Bernadetty” wiara religia chrześcijaństwo Kościół zakonnica W poniedziałek i wtorek, 26 i 27 października br. o godz. 22:00 kanał CBS Reality pokaże premierowo dwa odcinki dokumentalnego filmu „Dzieci siostry Bernadetty”. Został on wyprodukowany przez Crew4u Production, a za jego reżyserię odpowiada Kinga Płachecińska.

CBS Reality „Dzieci siostry Bernadetty” wiara religia chrześcijaństwo Kościół zakonnica


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, dwuczęściowy program dokumentalny „Dzieci siostry Bernadetty” opowiada o dwóch historiach, które wstrząsnęły całą Polską. Dokument otwiera sprawa zaginięcia ośmioletniego Mateusza z Rybnika, która przyczyniła się do odkrycia mrocznej tajemnicy ośrodka wychowawczego sióstr boromeuszek w Zabrzu. Byli podopieczni placówki w dzieciństwie doświadczyli fizycznej i psychicznej przemocy z rąk sióstr i współwychowanków. W programie opowiadają o tym, co przeżyli za jego murami oraz jaki to miało wpływ na ich życie.

Dokument został wyprodukowany przez Crew4u Production, a za jego reżyserię odpowiada Kinga Płachecińska.

- Cieszymy się, że możemy podzielić się z widzami dwiema nowymi lokalnymi produkcjami tej jesieni - mówi Jolanta Kasparek, producentka wykonawcza CBS Reality oraz dyrektorka programowa CBS Europa. - Oba programy zostały wyprodukowane z myślą o polskim widzu i są częścią strategii produkcji własnych true crime CBS Reality Polska. W „Dzieciach siostry Bernadetty” opowiadamy dobrze znaną wszystkim historię z nowej perspektywy, rzucając światło na to, jak przemoc kształtuje rozwój emocjonalny dzieci i wpływa na ich przyszłość. Nietuzinkowa osobowość Grażyny Biskupskiej wnosi coś wyjątkowego do „Kryminalnych akt inspektor Biskupskiej” - oglądamy na ekranie niesamowitą policjantkę, która wraz z byłymi współpracownikami zdradza sekrety zbrodni i śledztw, które wstrząsnęły Warszawą lat 90. - dodaje.

- Punktem wyjścia dokumentu jest sprawa zaginięcia małego Mateusza w 2006 roku. O jego zabójstwo oskarżony został jeden z byłych wychowanków ośrodka, który w trakcie zeznań opowiedział o swych doświadczeniach z dzieciństwa. Na pomysł samego programu na ten temat wpadłem już kilka lat temu, przy okazji przeprowadzania dokumentacji związanej z serią niewyjaśnionych zaginięć dzieci na Śląsku, do których doszło pod koniec ubiegłego i na początku tego stulecia. Współpraca z kanałem CBS Reality okazała się idealną okazją, aby do tego pomysłu wrócić i go zrealizować

- mówi Michał Trocki, producent programu „Dzieci siostry Bernadetty” z Crew4u Production

 
Kinga Płachecińska wyreżyserowała dokument „Dzieci siostry Bernadetty”, foto: Piotr Mizerski/AMC Networks International
Kinga Płachecińska wyreżyserowała dokument „Dzieci siostry Bernadetty”, foto: Piotr Mizerski/AMC Networks International


„Dzieci siostry Bernadetty” - emisja w poniedziałek i wtorek, 26 i 27 października 2020 roku o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...
reklama