reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce dwa nowe kanały DAZN 1 i DAZN 2?

dodano: 2020-10-15 00:45 | aktualizacja: 2020-10-15 13:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KEK/satkurier.pl

DAZN Jedna ze spółek zależnych grupy DAZN otrzymała koncesję na nadawanie na niemieckim rynku dwóch nowych kanałów telewizyjnych - DAZN 1 i DAZN 2. Mają one skupiać się na piłce nożnej, w tym transmisjach Bundesligi, Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. Kiedy platforma streamingowa DAZN wkroczy na polski rynek?

DAZN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak wynika z zapisów koncesji, DAZN 1 i DAZN 2 są przeznaczone do dystrybucji za pośrednictwem telewizji kablowej, satelitarnej, naziemnej telewizji cyfrowej, telewizji mobilnej, IPTV i Internetu. Na razie wiadomo, kiedy wystartują. Grupa DAZN ma już pozwolenia na nadawanie DAZN, DAZN 1 Bar HD i DAZN 2 Bar HD. Te dwa ostatnie są przeznaczone dla pubów, klubów, barów i restauracji.

DAZN, którego historia sięga 2016 roku, to przede wszystkim platforma streamingowa z transmisjami na żywo dostępna w Austrii, Brazylii, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Włoszech. Jej nazwę wymawia się podobnie jak angielski zwrot The Zone lub niemiecki Die Zone. Aplikacja DAZN jest dostępna na większości urządzeń w trybie online, w tym na smartfonach, tabletach, laptopach, komputerach PC i urządzeniach domowych, takich jak telewizory Smart TV, przystawki Smart TV oraz konsole do gier.

Jeszcze w marcu br. DAZN informował, że przygotowuje się do startu w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie, w tym w Polsce, jako nowy dom dla sportów walki. Pierwszym wydarzeniem dostępnym globalnie na DAZN miała być walka gwiazdy boksu Canelo Álvareza dnia 2 maja podczas meksykańskiego święta Cinco de Mayo. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak plany globalnej ekspansji i na stronie internetowej nadal dostępna jest informacja „coming soon”, czyli „już wkrótce”, z dopiskiem „later this year” - „jeszcze w tym roku”.

Warto dodać, że w Katowicach znajduje się jedno z europejskich biur DAZN. W działach Technology, Product i Finance pracuje tam prawie 300 osób. W Katowicach współtworzony jest zarówno frontend, jak i backend serwisu DAZN, w oparciu o m.in. JavaScript i Node.js. Są tu również zespoły rozwijające mobilne wersje aplikacji - Android i iOS.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

519 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

299 zł Więcej...