reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Saved by the Future” w CNN International

dodano: 2020-10-16 16:28 | aktualizacja: 2020-10-16 20:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

CNN International „Saved by the Future” W sobotę, 17 października br. o godz. 7:30 polskiego czasu CNN International ruszy z nowym, trzyodcinkowym programem „Saved by the Future”, w którym prowadząca Nicki Shields będzie rozmawiać z osobami ze świata nauki i technologii o przełomowych innowacjach, które w najbliższych dekadach mogą zmienić nasze życie.

CNN International „Saved by the Future”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszym odcinku prowadząca Nicki Shields spotka się z Billem Nye’em, Fabienem Cousteau oraz Kathy Sullivan, trzema osobistościami, które zabierają widzów w podróż poza dobrze nam znany świat i pokazują, jakie możliwości może przynieść przyszłość. 

Osobowość telewizyjna, aktywista klimatyczny i sensacja mediów społecznościowych, Bill Nye „The Science Guy” rozmawia z CNN International o swojej roli w zrównoważonej eksploracji kosmosu w przyszłości. Bill Nye jest prezesem Towarzystwa Planetarnego (Planetary Society), które w 2019 roku z powodzeniem wysłało w kosmos swój statek LightSail 2.

Statek kosmiczny jest napędzany przez wiatr słoneczny pochodzący od Słońca, dzięki temu nigdy nie zabraknie mu paliwa. Bill Nye omawia efekt domina wywołany tym pomysłem jako budulcem przyszłej technologii:

- Jeśli chcesz udać się do innego układu słonecznego lub jednej z gwiazd, statek kosmiczny z żaglem słonecznym jest jedynym praktycznym rozwiązaniem, jakie ktokolwiek wymyślił.


Przyszłość eksploracji oceanów dla Fabiena Cousteau, wnuka odkrywcy Jacquesa Cousteau, opiera się na rozwoju automatyzacji oraz możliwości przemieszczania się pod wodą.

- Jestem głęboko przekonany, że ludzie i technologia powinny współpracować, abyśmy mogli w pełni dalej podążać ścieżką eksploracji i odkryć. Jedną z rzeczy, których nam brakuje, to nowoczesne podwodne laboratorium, nowoczesne podwodne siedlisko

- powiedział Fabien Cousteau.


Fabien Cousteau i jego załoga w 2014 roku spędzili 31 dni żyjąc pod powierzchnią oceanu - w podwodnej bazie zwanej Aquarius. Akwanauta wyjawia CNN International, że obecnie w przygotowaniu jest jeszcze większa stacja badawcza, projekt „Proteus” i szczegółowo opisuje wpływ, jaki mogą mieć tego typu osiągnięcia na poznanie i zrozumienie przez ludzkość naszych oceanów. 

Ostatnią bohaterką tego odcinka jest amerykańska geolog i była astronautka NASA (National Aeronautics and Space Administration) Kathy Sullivan, pierwsza osoba, która zarówno odbyła spacer kosmiczny, jak i zanurkowała do najgłębszego miejsca Ziemi. 

Kathy Sullivan wyjaśnia CNN International, że oceany wymagają znacznych usprawnień w dziedzinie technologii. Podczas gdy satelity w kosmosie są w stanie przekazywać zdjęcia pogody na Ziemi, sieć czujników służąca do monitorowania oceanów, mogłaby pomóc dokładnie poznać stan naszej planety z miesięcznym, a nawet kilkuletnim wyprzedzeniem.

- Moim marzeniem jest, abyśmy mieli dostęp do użytecznych informacji o naszej planecie i warunkach jej środowiska - na wyciągnięcie ręki, tak jak wyniki dzisiejszych rozgrywek sportowych

- mówi. 


Premiera „Saved by the Future” odbędzie się w CNN International w następujących terminach: w sobotę, 17 października br. o godzinie 7:30 CET, w sobotę, 17 października br. o godzinie 12:00 CET, w nocy z soboty na niedzielę, z 17 na 18 października br. o godzinie 4:30 CET i w niedzielę, 18 października br. o godzinie 19:00 CET.
 
Nicki Shields w programie „Saved by the Future”, foto: WarnerMedia
Nicki Shields w programie „Saved by the Future”, foto: WarnerMedia
Nicki Shields w programie „Saved by the Future”, foto: WarnerMedia
Nicki Shields w programie „Saved by the Future”, foto: WarnerMedia
Nicki Shields w programie „Saved by the Future”, foto: WarnerMedia
Nicki Shields w programie „Saved by the Future”, foto: WarnerMedia


„Saved by the Future” - emisja w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...