reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przyznano Anti-piracy Awards 2020

dodano: 2020-10-19 17:28
autor: HP | źródło: AAPA

AAPA logo antypiracka awards 2020 360px.jpg Stowarzyszenie Audiovisual Anti-Piracy Alliance (AAPA) ogłosiło nagrody przyznane osobie lub zespołowi z sektora publicznego w 2020 r. za udaną inicjatywę zwalczania piractwa audiowizualnego. Nagrodę dostali włoscy urzędnicy od walki z piractwem, a dwa wyróżnienia dostali odpowiednio Eurojust i bułgarski Departmenet ds. Cyberprzestępczości.

AAPA
AAPA logo antypiracka awards 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Wspólnymi zwycięzcami jest zespół, na którego czele stoi prokurator Valeria Sico, Sos. Proc. della Procura della Repubblica di Napoli, włoski organ sądowy i zespół Guardia de Finanza kierowany przez Gian Luca Berruti, Nucleo Speciale Tutela Privacy e Frodi Tecnologiche do spraw operacji Black IPTV / XTream Codes. Sprawa ta miała bezprecedensowy wpływ na piractwo audiowizualne. Jego działalność i wpływ sięgały daleko poza Włochy i dotknęły ponad 50 mln użytkowników piractwa na całym świecie.

Po tych operacjach niezależni analitycy zewnętrzni zgłosili 50% spadek nielegalnego ruchu strumieniowego na całym świecie. Zajęcie najważniejszego nielegalnego oprogramowania pośredniczącego IPTV, XTream Codes, używanego w tamtym czasie przez ponad 90% piratów na całym świecie, wymagało ogromnej wiedzy technicznej, która została wdrożona przez organy ścigania odpowiedzialne za śledztwo.

AAPA przedstawiła również dwa wyróżnienia.
Pierwsze wyróżnienie przyznano zespołowi Eurojustu, kierowanemu przez Filippo Spiezię, przedstawiciela krajowego Włoch i wiceprzewodniczącego Eurojustu. Zespół Filippo Spiezii koordynował operacje Black IPTV, które obejmowały wiele agencji w 6 krajach.

Drugie wyróżnienie otrzymał Bułgarski Departament ds. Cyberprzestępczości z Dyrekcji Generalnej ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz zespół kierowany przez Michaiła Dragodanowa. Bułgarski Departament ds. Cyberprzestępczości przeprowadził operację TV PIRATES przeciwko 5 operatorom telewizji kablowej w Bułgarii, którzy nielegalnie przechwytywali i rozpowszechniali ponad 60 kanałów telewizyjnych premium (zarówno zagranicznych, jak i bułgarskich), bez zgody posiadaczy praw. Oszacowano, że straty finansowe wyniosły ponad 10 mln bułgarskich lew (około 5 mln euro). Ponad 700 tys. abonentów odbierało nielegalny sygnał z pirackiej sieci. Na wniosek Europolu AAPA zapewnił wsparcie operacyjne Departamentowi ds. Cyberprzestępczości w dwóch nalotach w Bułgarii.

Ogłaszając nagrody, Sheila Cassells, wiceprezes wykonawczy AAPA, powiedziała, że:

 - AAPA uważa, że ​​ważne jest uznanie zaangażowania organów ścigania i innych osób z sektora publicznego w zwalczanie piractwa audiowizualnego. Nagrody te pokazują, że organy ścigania i agencje mają doświadczenie i chęć zajmowania się złożonymi, międzynarodowymi sprawami związanymi z przestępczością zorganizowaną, które obejmują wiele cech cyberprzestępczości.


Komentując nagrody, Mark Mulready, współprzewodniczący AAPA i wiceprezes ds. usług cybernetycznych w Irdeto, powiedział, że:

- Cieszy mnie fakt, że coraz więcej krajów aktywnie uczestniczy w operacjach antypirackich. AAPA ma nadzieję, że rosnąca liczba udanych operacji przekona inne kraje do podjęcia wyzwania. Jesteśmy gotowi wesprzeć te wysiłki poprzez szkolenia i wsparcie operacyjne.


 

Źródło: aapa.eu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...