reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Next Film: „Polot” w kinach

dodano: 2020-10-23 03:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora Next Film „Polot” sterowiec pojazd maszyna samolot Od piątku, 23 października br. w kinach w całej Polsce widzowie mogą oglądać film „Polot”. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF/Studio Filmowe Kadr), koproducentem Studio Produkcyjne Orka, a dystrybutorem jest Next Film (Agora). Film współfinansowany był przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

Agora Next Film „Polot” sterowiec pojazd maszyna samolot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy miłość i pasja mogą iść w parze? Czy wspólny biznes może zabić wieloletnią przyjaźń? Jak czytamy w opisie, odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w filmie „Polot”. Występują w nim Pola Błasik, Wioletta Tomica, Monika Frajczyk, Lidia Pronobis, Zofia Domalik, Malwina Buss, Dagmara Chmielecka, Zuzanna Lit, Izabela Kuna, Andrzej Konopka, Adam Fidusiewicz, Maciej Musiałowski, Tomasz Włosok i Eryk Kulm junior. Premiera filmu odbędzie się w piątek, 23 października 2020 roku. Dystrybutorem produkcji jest Next Film, spółka z grupy Helios (Agora).

Miłość, przyjaźń, biznes. Jak czytamy w opisie, „Polot” to spojrzenie na życie współczesnych dwudziestolatków i ich zderzenie z dorosłością. To opowieść o ludziach, którzy muszą na nowo określić swoje miejsce w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Głównym bohaterem filmu jest Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, który dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada utrzymanie domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę - zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów.

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Michał Wnuk, współscenarzystką jest Kaja Krawczyk-Wnuk, a autorem zdjęć Michał Popiel-Machnicki, W „Polocie”, poza wcielającym się w postać głównego bohatera Maciejem Musiałowskim, występują również: Tomasz Włosok, Eryk Kulm junior, Pola Błasik, Izabela Kuna oraz Andrzej Konopka.

Za produkcję filmu „Polot” odpowiada Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Studio Filmowe Kadr), a dystrybutorem jest Next Film, spółka z grupy Helios (Agora).
 
Maciej Musiałowski i Pola Błasik w filmie „Polot”, foto: Jarosław Sosiński
Maciej Musiałowski i Pola Błasik w filmie „Polot”, foto: Jarosław Sosiński
Tomasz Włosok, Maciej Musiałowski i Eryk Kulm junior na plakacie promującym kinową emisję filmu „Polot”, foto: Agora
Tomasz Włosok, Maciej Musiałowski i Eryk Kulm junior na plakacie promującym kinową emisję filmu „Polot”, foto: Agora
v


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...