reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Świat: „Czyściec” w kinach

dodano: 2020-10-23 05:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat „Czyściec” Od piątku, 23 października br. w kinach w całej Polsce widzowie mogą oglądać film „Czyściec”. Producentem filmu jest Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe, a dystrybutorem Kino Świat. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Michał Kondrat, a za zdjęcia Mateusz Pastewka i Mariusz Nowakowski. W obsadzie znaleźli się Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Lewińska, Maria Niklińska, Ida Nowakowska, Kamila Kamińska, Olga Bończyk, Dorota Piasecka, Philippe Tłokiński, Marcin Kwaśny, Henryk Gołębiewski i Mateusz Dobies.

Kino Świat „Czyściec”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czasie wizyty u znajomych Fulla Horak (w tej roli Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat - zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d'Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Święta Pani”, gdzie podejmuje m.in. temat zaświatów. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, świętego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.
 
„Czyściec” - o filmie - produkcja: Polska 2020, gatunek: dramat, historyczny, religijny, reżyseria i scenariusz: Michał Kondrat („Miłość i miłosierdzie” i „Dwie korony”), obsada: Małgorzata Kożuchowska („Banksterzy”, „Proceder” i „Listy do M. 2”), Philippe Tłokiński („Kurier” i „Volta”), Ida Nowakowska („Sala samobójców” i „Bandyta”), Kamila Kamińska („Miłość i miłosierdzie”, „Najlepszy” i „Listy do M. 3”), Olga Bończyk („Na dobre i na złe” i „Serce gór”), Marcin Kwaśny („Dywizjon 303. Historia prawdziwa” i „Listy do M. 3”), Małgorzata Lewińska („Przedwiośnie” i „Miłość i miłosierdzie”), Maria Niklińska („Czarny” i „Ja wam pokażę”), Henryk Gołębiewski („Pod Mocnym Aniołem” i „Edi”), Dorota Piasecka („Róża” i „Skazany na bluesa”) i Mateusz Dobies („Ojciec Mateusz” i „Pierwsza miłość”).
 
Małgorzata Kożuchowska na plakacie promującym kinową emisję filmu „Czyściec”, foto: Kino Świat
Małgorzata Kożuchowska na plakacie promującym kinową emisję filmu „Czyściec”, foto: Kino Świat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...