reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Znamy premierowy program w TVP Dokument

dodano: 2020-10-22 16:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

TVP Dokument 19 listopada br. wystartuje nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Dokument. Na antenie m.in. program „Barbara Włodarczyk zaprasza” autorstwa cenionej dziennikarki i dokumentalistki. Premiera programu w niedzielę, 22 listopada o godz. 12:00. Na kolejne odcinki TVP Dokument zaprasza we wtorkowe wieczory.

TVP Dokument


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Dokument będzie w całości dedykowany produkcjom dokumentalnym. Ważna propozycją kanału będą filmy z gatunku current affairs, poświęcone najważniejszym bieżącym sprawom i problemom społecznym na świecie.

Wtorkowe premiery filmów z tego gatunku poprzedzone będą specjalnym programem wprowadzającym w tematykę prezentowanych produkcji. Audycje poprowadzi Barbara Włodarczyk. W swoim programie „Barbara Włodarczyk zaprasza” prowadząca wraz z autorami i ekspertami postara się przybliżyć widzom szerszy kontekst społeczno-historyczny emitowanych filmów.

Do końca roku w TVP Dokument, w ramach studia, omówionych zostanie kilka filmów produkcji TVP m.in. „Czeska mitologia” w reżyserii Rafała Geremka, która jest próbą zmierzenia się z polskimi stereotypami na temat Czechów, „Estonia. Czekając na niedźwiedzia” w reżyserii Witolda Szabłowskiego przybliżająca temat Rosjan mieszkających w Estonii i najnowszy film Barbary Włodarczyk „Ukraiński sługa narodu?” o fenomenie Wołodymyra Zełenskiego, komika, który został prezydentem Ukrainy.
 

- Chcemy zaoferować widzom jak największe możliwości poznawania i rozumienia współczesnego świata, stąd nasza decyzja o wzmocnieniu emisji filmów current affairs właśnie tego typu programem wprowadzającym - komentuje Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument. – Jednocześnie Barbara Włodarczyk, prawdziwa legenda Telewizji Polskiej, na której programach i filmach całe pokolenia Polaków poznawało Europę Wschodnią, to dla nas gwarant wysokiej jakości rozmów na tematy związane z tematyką międzynarodową.

- Filmy dokumentalne i reportaże to mój żywioł i moja miłość. Uważam, że na tle współczesnej tabloidyzacji i szumu informacyjnego błyszczą jak brylanty. Pozwalają zatrzymać się na chwilę w codziennej gonitwie i zobaczyć miejsca, do których większość z nas nie dotrze. Zwłaszcza teraz w dobie pandemii. Zapraszam do TVP Dokument. Świat jest ciekawy! Pokażemy to. Opowiemy też o kulisach pracy autorów filmów dokumentalnych - mówi Barbara Włodarczyk.

Barbara Włodarczyk to wielokrotnie nagradzana dziennikarka i reportażystka, która od 1985 roku jest związana zawodowo z Telewizją Polską. W latach 2004 - 2009 była korespondentką TVP w Moskwie. W ramach swojego autorskiego cyklu „Szerokie tory” zrealizowała ponad sto reportaży poświęconych sytuacji i życiu mieszkańców w krajach Europy Wschodniej. Cykl został nagrodzony m.in.: Grand Press i Gold Plaque na festiwalu programów telewizyjnych „The Chicago International Television Award”s w kategorii filmów dokumentalnych. Przeprowadziła wywiady ze znaczącymi politykami m.in. Michaiłem Gorbaczowem, Leonidem Kuczmą, Vaclavem Havlem i Vytautasem Landsbergisem. Napisała książkę - zbiór reportaży pt. „Nie ma jednej Rosji”.

1. odcinek programu „Barbara Włodarczyk zaprasza” w niedzielę, 22 listopada o godz. 12:00 w TVP Dokument. Kolejne odcinki będą emitowane we wtorkowe wieczory.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...